Optymalny zasilacz do i5-2500k i grafiki z dolnego segmentu

Witam !
Mam zamiar niedługo zamówić pewne części i jako że postanowiłem inwestować teraz więcej w swój komputer chciałbym kupić kartę graficzną (mam zintegrowaną) oraz zasilacz i trochę ramu. Prosiłbym o pomoc w dobraniu zasilacza, mam już upatrzony tylko nie jestem pewien czy będzie on odpowiedni. Zasilacz który chce kupić to Corsair VS 550W. Jeżeli chodzi o kartę graficzną to chcę kupić Gigabyte Radeon RX 550 GAMING OC 2GB GDDR5 (128 bit). Narazie nie bede grał w jakieś super nowe gry, więc myślę ze mi starczy, tylko ten problem że nie wiem co z tym zasilaczem :confused: może mi ktoś powiedzieć czy jest dobry bądź zaproponować inny nie za drogi? Chodzi też o to żeby się ze wszystkim zgadzał i z tą kartą co chce kupić :slight_smile: Tutaj podam specyfikacje mojego PC:
Procesor intel core i5-2500k 3 3ghz
Pamięć RAM - 4gb (chce dokupić jeszcze 4gb)
Zasilacz ten co mam to LC420H-12 (nie wiem czy potrzebne;p)
Płyta główna DZ68DB Intel
Myślę że to chyba wszystko, nie wiem czy coś jeszcze trzeba:/ nie znam się dobrze na składaniu komputera i robiłbym to 1 raz. Prosiłbym bardzo o pomoc, boje się ze kupię ten zasilacz i coś się spali albo nie zadziała. Jeśli coś potrzeba - pisać podam więcej info :wink: i z góry dzięki :smiley:

Siema,
wystarczy Corsair VS450. Grafikę zmień na 1050 2GB lub, jak masz dodatkowy budżet na najtańszą 1050Ti 4GB.
Zmiana zasilacza jest banalnie prosta - wtyczka do procesora, do płyty głównej, dysków i ewentualnie do karty graficznej.

Podpowiedź.
Masz dobry procesor, można pobawić się w podkręcanie.

Świetnie, takiej odpowiedzi oczekiwałem :smiley: myślisz że ten 450 wystarczy napewno? a z tą kartą co chce kupić coś nie tak? bo oglądałem gamepleye z gier i tak poprostu jak patrze to wydaje się być dobra. Z budżetem właśnie troche kiepsko i dlatego ją wybrałem też. I jeszcze jedno, jakbym wybrał ten 550W to nic mi się nie spali i nie zepsuje?

Cała platforma na znacznie nowszej i7 pobiera maks. 140W. Spokojnie i z dużą nawiązką korsarz wystarczy.
Wybrana przez Ciebie karta jest znacznie wolniejsza. Jak to się mówi: oszczędny traci dwa razy. Nie marnuj kasy na półśrodki.
550W będzie działać równie dobrze, ale po co, jak tańszy model również sobie poradzi.

Skoro tak mówisz to okej. Jeszcze jedno, czy mając obecnie 4gb ramu mogę spokojnie z takim zasilaczem co poleciles grać oraz tą kartą gtx 1050 2gb ? Czy to ma jakiś wpływ? Wolałbym trochę poczekać i później dokupić te 4gb :slight_smile:

Możesz grać, ale czasem o sobie może dać znać te tylko 4GB RAM.

Ok. Dzięki za wszystko :smiley: teraz wiem ze mogę kupić spokojnie.