Pomoc w instalacji programu z windowsa

Cześć mam program Website X5 Evolution 14. , licencje. Jak mógłbym ten program zainstalować na Linux Mint 19. Poproszę o rady. Pozdrawiam

Instalowałem office 2007 w mincie w wine. Inne programy z windowsa też. Chodziły nie wolniej, niż programy linuxowe. Ale to był sławny mint 17. Aktualizacja 18 zepsuła mi wszystko i wykopałem minta.

W opisie tego programu widnieje:
Kompatybilność z systemami: Windows, Linux, Unix PHP 5.x, MySQL Server (tylko dla niektórych funkcji zaawansowanych).
Nie mam pojęcia co mieli na myśli, ale możesz spróbować zainstalować przez Wine, albo wygodniej przez playonlinux.

Dzięki za zainteresowaniem się tematem, próbowałem instalować przez wine jednak nic z tego nie wyszło. Wymagał bibliotek NET Framework i tu pojawił się problem, który rozwiązałem wracając na Win…

Dlatego poleciłem playonlinux bo dzięki niemu w prostszy sposób niż w gołym Wine wybierzesz wszystkie składniki które program może wymagać. Wybierasz instalacje, na dole ekranu będzie klikalny napis umożliwiający instalację programu spoza listy predefiniowanej, a potem masz wygodny konfigurator/instalator, gdzie wybierasz nazwę wirtualnego dysku, komponenty itp. Po zainstalowaniu ten wirtualny dysk dalej można konfigurować dodając kolejne ew. komponenty.

Oczywiście to nie gwarantuje sukcesu, to tylko proteza dla programów pisanych pod obcy system operacyjny :wink: