Pomoc w konfiguracji asus xonar d1 win7

siemka, dziś kupiłem sobie xonarka i zwracam się z prośbą do posiadaczy owej karty o pomoc w jej konfiguracji. Oco chodzi w głównym oknie budka DSP MODE

I dlaczego w informacji pisze EAX 2.0 skoro karta “obsługuje” 5.0

Witaj! Ja mam jej bliźniaka, Xonara DX (różnią się złączem jedynie).

DSP MODE to pole, w którym wyświetlane są aktualnie włączone wtyczki przetwarzające dźwięk. Mogą to być np. Dolby Headphone, Dolby Pro Logic IIx albo 7.1 Virtual Speaker. To jest pole informacyjne.

Co do EAX’a to xonar obsługuje EAX 2.0 “sprzętowo”, jednak 5.0 jest emulowany. Więc jeśli masz grę obsługującą EAX’a 5, będziesz słyszał praktycznie jak z EAX’em 5.

Co do różnych opcji w prawym dolnym rogu panelu to “movie”, “music”, “game” to po prostu konfiguracje wtyczek pod daną tematykę. Co do muzyki to polecam używać opcji Hi-Fi (wszelkie equalizery, dodatki, pogłosy itp. są wyłączone, w ten sposób dźwięk jest po prostu najwierniejszy). GX to opcja od ASUSa, która o ile się nie mylę wpływa na włączenie emulacji EAX 5.0.

Pozdrawiam!

dzięki, ale po włączeniu tych opcji music, hi-fi lub innych to dźwięk jak dla mnie kicha, zero basu, dźwięk tylko w przednich głośnikach…

wiesz może co oznacza w zakładce VocalFX te opcje od for 3d games? to daje jakieś efekty w grach??

Na stronie http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=6p3ZFmkwzIKPTYLk piszą:

Co do głośników - sprawdź czy masz wszystko dobrze podłączone. Poza tym brak basu to nie wina samej karty, ale może głośników, konfiguracji, podłączenia lub plików których słuchasz. Jeżeli masz mało basu to wejdź w zakładkę "“Effect” i podnieś delikatnie suwaki euqlizera z lewej strony. Pozdro