Pomoc w konfiguracji firewalla w ruterze

Witam. Mam ruter D-LInk G624T i chciałbym sie dowiedzieć jak powinien byc skonfigurowany firewall ? Tutaj jest screen http://img.wklej.org/images/79515ruter.JPG .Prosze o pomoc

A nco konkretnie chcess osiągnąć? Każdy ma nieco inną politykę zabezpieczeń. Chciałbym tu jeszcze dodać że d-link ma bardzo szczegółową dokumentację i wspaniały help do każdej opcji. Po prostu najedź na opcje i wybierz pomoc.

Chciałbym osiagnac lepsze zabezpieczenie przed wlamaniem i przed wirusami

Firewall nie pomoże ci na wirusy. Co do bezpieczeństwa chodził mi o to jaką masz politykę bezpieczeństwa?

Ja np. czasem gram w sieciówki i kilka portów MUSZĘ mieć otwarte, chcę też by komp odpowiadał na pingi.

Jeżeli jest ci wszystko jedno - włącz wszystko (poza DMZ!) i sprawdź czy bardzo ci to przeszkadza.

W skrucie te pierwsze opcje mają chronić przed atakiem typu DoS (zawieszenie usługi - ale ty raczej nei masz usług sieciowych więc kto by cię atakował?)

Ta druga opcja jest bardziej przydatna - cgroni przed skanowaniem portów.

Jednak jeżeli powyłączałeś w windowsach wszystkie atakogenne usługi typu netbios i messenger to też nei musisz się niczego obawiać bo wszystkie porty bęziesz miał zamknięte.

Ostatnia opcja jest działa odwrotnie - umożliwia wskazanie adresu ip twojego komputera który wogóle nie będzie chroniony (bo np. stoi tam serwer) - lepiej tego nie włączaj.

Pamiętaj że taki routerek doświadczony hacker łatwo obejdzie więc pierwsze co powinieneś zrobić to:

Właściwie skonfiguruj system.

Następnie przetestuj bezpieczeństwo online (np tu:

http://www.helper.pl/safety/safety_internet.php

)

Włącz routerek i ustaw te opcje (ale pamiętaj że niektóre usługi sieciowe mogą nie działać gdy nie można cię pingować), uruchom i skonfiguruj firewalla i antywirus.

Pamiętaj że domyślnie routerek blokuje ci wszystkie porty więc konfiguracja powinna raczej iść w stronę drugą: Które porty odblokować?

Gram bardzo czesto w gry sieciowe. Pozatym mam otwarte porty. Łacze przetestuje . Dzieki za wyczerpujace wyjasnienia.