Pomoc w napisaniu programów z pętli

Witam

Mam problem z napisaniem programów z pętli. Mam 3 zadania, przy których mam kłopoty.

Zad.1

Zadanko niby proste, ale nie wiem jak sprawić by użytkownik mógł podać poprawny mumer 3 razy.

Zad.2

Zad.3

Proszę o pomoc.

Pierwsze:

int l;   

    for(int i=0;i<=2;i++){

            cout<
            cin>>l;

            if((l>0) &&(l<=12)){

                     cout<<"udalo sie za: " <
                               break;


                               }

                          }[/code]

Co do drugiego i trzeciego to można użyć dzielenie i dzielenia modulo, np. 1223 % 10 = 3, 1223 % 100 = 23, int(23/10) = 2 itd.

A nie prościej operować na samych napisach?

A jeśli już nawet wczytujemy liczbę, to przecież można ją skonwertować do tablicy char i policzyć ile razy w niej wystąpił dany znak.

A mógłbym prosić o fragment programu do zad 3 bo dalej nie rozumiem jak to napisać.

Tworzysz sobie za pomocą dzielenia modulo tablicę z poszczególnymi pozycjami liczby albo po prostu konwertujesz liczbę do tablicy charów czy tam stringa. Potem robisz pętlę, która przeleci wszystkie pozycje (elementy tablicy), dla każdej sprawdzając, czy jest większa od aktualnie największej znanej i dla wszystkich napotkanych równym największej zwiększać licznik (zerując, a właściwie jedynkując go przy napotkaniu wartości większej, niż największa dotąd). Potem zwracasz wartość tego licznika i po sprawie.