Pomoc w OC Q6600

Witam wszystkich. Otóż mam już z lekka leciwy sprzęt w połowie w sumie już wymieniłem została obudowa,płyta główna,pamięci i procesor. Po Nowym Roku będę chciał zmodernizować w/w podzespoły. Obecnie posiadam procesor Q6600 2.40Ghz rewizja G0 i płytę główną Gigabyte G33M-S2 oraz 6GB pamięci RAM 800Mhz bodajże Kingston w Dual Channel. Procesor ma VID 1.275V :/. Kręcony do 3Ghz bez zmiany napięć przechodzi godzinny test w OCCT. Teraz mam ustawiony na 3.2Ghz z napieciem 1.362V w Biosie. HWMonitor pokazuje VCore max 1.312 V a min 1.264 - skąd się może brać taka różnica i ten Vdroop. Czy to normalne? Trzymałem go chwilowo na 3.50Ghz przy napięciu 1.506 V w Biosie i nie wiem czy na takim napięciu mogę go za bardzo na tej płycie trzymać na codzień. Płyta głowna jest biedna nie ma co się oszukiwać :). Jeżeli chodzi o zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W i chłodzenie CPU Silentium Spartan 3 Pro HE1024. Temperatury w stresie do max 71-73 stp. Wytłumaczy mi ktoś ten VDroop czy to normalne zależałoby mi póki co osiągnąć te 3.4-3.5Ghz,ale jeśli nie ma sensu to też bym chciał wiedzieć :). Pozdrawiam

CPU masz swój, czy odkupiony?

Co masz za kartę grafiki?

Vcore - bios lub najnowszy CPU-Z, Core Temp - programy mogą w stosunku do biosu oszukiwać nawet o 0,05 V - zależy od płyty (sekcja zasilania CPU).

I każda sztuka kręci się inaczej.

Max 70 stopni jest OK.

Po OC ma być stabilny w grach.

Gigabyte G33M-S2

Płyta ma nawet porządną sekcję zasilania - 6 faz - da radę.

Napięciem Vcore też się nie przejmuj - jak potrzebuje 1.5 V daj mu - patrz tylko, aby nie przekroczyć w stresie 70 stopni.

CPU był i jest mój. Grafika GeForce GTX650ti Boost 2GB Czyli mówisz różnica w skaczącym napięciu to norma 1.312 V vs 1.264?

Napisałem Ci co i jak HWM, jest niedokładny do OC bios lub podane programy.

VID 1.275V

Nie za dobry egzemplarz - wysoki VID, więc przy OC może potrzebować wyższe Vcore.

Ale raczej nie przekraczaj Vcore 1.5 V - to max - mniej lepiej.

No właśnie ten VID trochę nie ciekawy. To czyli śmiało mogę kręcić do 3.5Ghz i pilnować temperatur. Pasta też świeża. Chce wycisnąć jeszcze z niego co śię da. No właśnie staram się nie przekraczać 1.5 V w Biosie,ale jak ustawie tyle w Biosie to np: CPU-Z pokazuje mi 1.440 V bądź chwilowe spadki do np 1.396 V. Czyli mam się tym nie przejmować. Ok

Interesuje Cię stabilność CPU w grach i temperatura - a wahania Vcore masz zawsze - wszystko zależy od płyty i obciążenia CPU.

Napisałem, każdy CPU kręci się inaczej i ten ma wysokie VID - ja kiedyś na swoim przy 1.25 V w biosie, miałem już stabilne 3.21 GHz.

Ile wyciągniesz stabilnie - tak zostaw.