Pomoc w oczyszczeniu komputera, ważne

Witam. 

Kilka tygodni temu pobrałem jakiś plik, który spowodował zainstalowanie na moim komputerze jakiegoś shitu typu “gplyra”, chińskich programów, mnóstwo reklam itp… Ręcznie to wszystko  odinstalowywałem, a następnie przeskanowałem komputer czymś typu antywirus i co wykrył to pousuwałem. Myślałem, że uporałem się z problemem, ale wczoraj w procesach zauważyłem właśnie wyżej wspomniane “gplyra”. Pobrałem ADW cleaner’a i FRST, bo widziałem, że właśnie tym posługiwali się ludzie czytając tematy na forach. Jednak kiedy przeskanowałem kompa za pomocą ADW (88 zagrożeń) w momencie kiedy klikałem usuń, program zwieszał się. Możliwe, że jest jakiś wirus blokujący dysk twardy, aplikacja, która tworzy taką zaporę i przez to nie da się tego odinstalować? 

I tutaj chciałbym Was prosić o pomoc. Najlepiej od początku co i jak po kolei zrobić, co Wam udostępnić na forum do pomocy? Ja jestem w tym totalnie zielony. Pierwszy raz spotykam się z FRST i w ogóle ADW. 

Pozdrawiam i liczę na jakiś miły odzew i pomoc. 

PS. Tak wiem, szukałem po innych tematach, ale chciałbym podejść do tego indywidualnie, bo nic nie potrafię wyciągnąć na przykładzie innych przypadków :confused:

I chciałbym zrobić to jakoś w tempie, bo boję się o wyciek danych z komputera, na którym codzień pracuję (konta bankowe itp…)

ADWCleaner zostaw na razie. Zaprezentuj raporty FRST zgodnie z instrukcja

 

FRST

 

Addition

 

Shortcut

 

Chyba dobrze to zrobiłem

e.txt

Fixlog

 

 

Raport ADW

 

Wykryto 73 zagrożeń.

EDIT: Tym razem udało się wszystko usunąć, już czyściutko. Dzięki wielkie i jeszcze pytanko. Gdyby coś się powtórzyło, to za każdym razem trzeba indywidualnie pisać coś nowego czy tego pliku co wyżej mi wrzuciłes mogę użyć?

Skrypt jest jednorazowy.

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.