Pomoc w podkręcaniu athlona 64 x2

Witam, mam kilka pytań :slight_smile:

  1. Chciałbym kupić athlona 64 x2 6000+ ale jest za drogi … więc patrzyłem na allegro i znalazłem athlona 64 x2 5200+ (2MB) podobno jak się go dobrze podkręci to bez podnoszenia napięć uzyskam 2,9 GHZ :slight_smile: a tu nasuwa się drugie i trzecie pytanie …

  2. czy to prawda? ( że uzyskam 2,9 GHZ )

  3. czy GIGABYTE GA-M57SLI-S4 jest przystosowana do podkręcania tego procka :slight_smile: ? i czy tym programem “easytuner” od GIGABYTE będę w stanie podkręcić ten procesor ? POZDRAWIAM

ad. 2) To zależy od bardzo wielu czynników. Trzeba samemu stopniowo podnosić i się zobaczy…

ad. 3) Jeśli chodzi o programy do podkręcania, to ja bym żadnego nie używał. Najlepiej bezpośrednio z biosu.

Procesory podkręca się z poziomu BIOS’u. Ten Athlon 5200+ zrobi 3ghz bez problemu, ale nie wiem czy na tej płycie.

PS. Grzesiu mnie ubiegł :wink:

aha czyli nie opłaca się wydawać na athlona 6000+ jak można podkręcić go do 3ghz :slight_smile: nawet jeśli na tej płycie wykręcił by 2,8ghz to i tak dużo, a zaletą 5200+ tego co ja kupuje jest 2mb l2 :slight_smile: pozdrawiam

Nieprawda, AMD Overdrive jest świetnym programem do podkręcania nie tylko procesora, ale też innych podzespołów. Ale na płycie z chipsetem nvidii ani intela ani via ani sis nie ruszy, uruchama się tylko na komputerach z płytami opartymi na dosyć nowych chipsetach amd lub poprostu na maszynach określanych jako platformy spider i dragon (lub składane na własną rękę podobne konfiguracje).

Winda jak wiadomo nie jest najlepszym środowiskiem do operacji tego typu. Tak samo jest np. z aktualizacją biosu. Też można przez windę, ale nikt nie poleca, gdyż w razie jakieś zawieszki bios pada, a co za tym idzie płyta główna i trzeba zanieś kompa do naprawy. Gdyby Schabik miał pecha i był “szczęśliwym” posiadaczem jakieś paskudnej odmiany wirusa, mógłby spalić nawet procek. Oczywiście nie mówię że od razu spali, ale duuuuuużo większe możliwości daje podkręcanie z poziomu biosu i jest bezpieczniejsze. Trzeba tylko wcześniej poczytać na ten temat. W necie jest ogromna ilość informacji na ten temat. :wink:

witam Posiadam Płytę główną ASUS M2A-VM HDMI oraz procesor AMD ATHLON X2 64BIT 5200+ 2.70GHZ i jestem ciekaw czy istnieje możliwość podkręcenia tego procesora na tej płycie głównej ? jeśli jest taka możliwość prosił bym aby przybliżyć mi jak to zrobić dodam ze nigdy nie kręciłem procesora jedyne co to tylko Kart.graficzne. Pozdrawiam i będę wdzięczny jeśli znajdziecie dla mnie dość łatwe w wykonaniu rozwiązania :slight_smile:

_ zasilacz Mode com 500wat premium

_chłodzenie na procesor cooler master “vortex 752”

dopisuje te dane bo ktoś mówił ze jest to ważne …

http://pclab.pl/art25940-2.html

a dało By radę troszkę jaśniej ? ja tam za dużo nie wyczytałem …

viewtopic.php?f=19&t=303693

Ja swojego 5000+ wykręciłam do 3,06GHz, dalej chyba blokują mnie ramy Kingstona. Tak więc kupowanie 6000+ nie ma sensu, szczególnie, że podobno on kręci się słabiej od niżej taktowanych.

no dobrze ale czy na Mojej płycie (z podpisu) da się podkręcić procesor ? jezeli tak to bardzo was proszę o jakaś pomoc ja jestem w tym dziele Blady… a chciałem spróbować BARDZO PROSZĘ O POMOC :slight_smile: