Pomoc w podłączeniu drugiego routera

Witajcie!

Potrzebuję Waszej pomocy :slight_smile: kolega ma internet z Netii, dzieli go wraz z kuzynem z sąsiedniego domu, router jest właśnie u kuzyna a chcemy rozpracować jak podłączyć drugi ruter u kolegi w domu tak aby mógł sobie rozdzielić internet na swój komputer i laptopa. D-Link DI-604 to model routera, których chcemy podłączyć. Co trzeba zrobić aby taka operacja się powiodła, czy jest to w ogóle wykonywalne?

Jest to możliwe przy wykorzystaniu dowolnego routera.

  1. Kupić router DSL/Cable

  2. Podłączyć wszystko

  3. Ustawić zabezpieczenia wifi nowego routera

I to wszystko.

podłączyliśmy, zaczęliśmy proces instalacji ale wyskoczył błąd

jaki błąd ?

Łączysz kablem port LAN w routerze kuzyna z portem WAN w D-Linku i wszystko powinno działać. Może router kuzyna ma wyłączone DHCP, wtedy trzeba by było ręcznie wpisać mu adres IP.

Pewnie wyskoczył ci błąd że nie można podłączyć się do sieci bo używa ona tego samego zakresu adresów IP, musisz w tym drugim routerze zmienić zakres adresów IP jakie może on przyznawać (np. jeśli router A używa standardowo IP z zakresu 192.168.1.x i router B też to w routerze B musisz ustawić inny).

Też coś takiego miałem jak chciałem podpiąć router do innego routera tylko że u mnie ten nowy router automatycznie przestawił się na używanie innego zakresu IP i było git.

Np. 192.168.2.x.

jak to zrobić? w panelu administracyjnym routera? czy jakoś inaczej?

Tak, w panelu administracyjnym (w routerach Netgear chyba na pierwszej stronie jest ta opcja).

Chyba że akurat twój router nie ma takiej opcji (choć powinien ją mieć chyba każdy), wtedy musisz w tym drugim routerze poszukać tej opcji.