Pomoc w podłączeniu drugiego routera

(Mza 14) #1

Witajcie!

Potrzebuję Waszej pomocy :slight_smile: kolega ma internet z Netii, dzieli go wraz z kuzynem z sąsiedniego domu, router jest właśnie u kuzyna a chcemy rozpracować jak podłączyć drugi ruter u kolegi w domu tak aby mógł sobie rozdzielić internet na swój komputer i laptopa. D-Link DI-604 to model routera, których chcemy podłączyć. Co trzeba zrobić aby taka operacja się powiodła, czy jest to w ogóle wykonywalne?

(Darwaw) #2

Jest to możliwe przy wykorzystaniu dowolnego routera.

1. Kupić router DSL/Cable

2. Podłączyć wszystko

3. Ustawić zabezpieczenia wifi nowego routera

I to wszystko.

(Mza 14) #3

podłączyliśmy, zaczęliśmy proces instalacji ale wyskoczył błąd

(artide2) #4

jaki błąd ?

(Kpc21) #5

Łączysz kablem port LAN w routerze kuzyna z portem WAN w D-Linku i wszystko powinno działać. Może router kuzyna ma wyłączone DHCP, wtedy trzeba by było ręcznie wpisać mu adres IP.

(scripter1) #6

Pewnie wyskoczył ci błąd że nie można podłączyć się do sieci bo używa ona tego samego zakresu adresów IP, musisz w tym drugim routerze zmienić zakres adresów IP jakie może on przyznawać (np. jeśli router A używa standardowo IP z zakresu 192.168.1.x i router B też to w routerze B musisz ustawić inny).

Też coś takiego miałem jak chciałem podpiąć router do innego routera tylko że u mnie ten nowy router automatycznie przestawił się na używanie innego zakresu IP i było git.

(Kpc21) #7

Np. 192.168.2.x.

(Mza 14) #8

jak to zrobić? w panelu administracyjnym routera? czy jakoś inaczej?

(scripter1) #9

Tak, w panelu administracyjnym (w routerach Netgear chyba na pierwszej stronie jest ta opcja).

Chyba że akurat twój router nie ma takiej opcji (choć powinien ją mieć chyba każdy), wtedy musisz w tym drugim routerze poszukać tej opcji.