Pomoc w podniesieniu indeksu wydajności systemu

Mam laptopa ASUS X53 TK , 6GB Ram , procesor AMD A6-3420M 1,5 GHz , Windows 7 (64bit) . Wczoraj indeks wydajności systemu wynosił 5,2 a dzisiaj wynosi 3,5.

Nie wiem przez co tak się obniżył, chyba że automatyczna aktualizacja systemu to obniżyła. Zmiana efektów wizualnych systemu nie podniosła zbytnio oceny wydajności. Zna ktoś może jakiś inny sposób?

To tylko liczby, które na nic nie mają wpływu, chyba że na lepsze samopoczucie, Odpal jeszcze raz ten indeks i zapewne wróci do normy.

Ten test nie jest miarodajny.

Nie warto się nim przejmować.

Ja na laptopie dla grafiki GeForce 540M mam indeks 5.5, a na zwirtualizowanej 7-ce (grafika symulowana to SiS) mam 6.5.

Dokładnie, to tylko liczby, jak chcesz wejdź sobie w rejestr i ustaw wszystkie na 7.9 czy ile jest maksymalnie, jak to Ci w czymś pomoże ;p

Obstawiam, że spadek wynika z tego, ze laptop był w trybie oszczędzania energii i procesor miał obcięte taktowanie (i wyłączonego boosta…). Nie ma się czym przejmować. W Power4gear (zakładam, że masz zainstalowane oprogramowanie od Asusa) ustaw schemat na “high performance” i wtedy zrób test. Indeks 5,2 jest w normie dla mobilnego A6 (w zależności od sterowników grafiki waha się od 5,1 do 5,3). U mnie w tej chwili (laptop z podpisu) wyniki to odpowiednio procesor 6,9 (podkręcony - normalnie miał ~6,6), pamięć 7,3, grafika-Aero 5,2, grafika-gry 6,1 (powinien być ~6,3 - ale pracuję na sterownikach Asusa, więc to pewnie to) i dysk 5,9.