Pomoc w podręceniu E5200

Witam. Dzisiaj zakupiłem procesor taki jak wtemacie. Zabrałem się za podkęcanie. Ustawiłem ramy na 1:1 a timingi na 4-4-4-12. Mnożnik na proceseorze ustawiłem na x9. Po zmianie taktowania. Komp zacina się na ładowaniu windy. Pomocy. Sprzęt taki jak w opisie.

Procek poszedł na 3,4ghz (284 x 12) na napięciu 1,36v. Timingi poustawiałem na 4-4-4-12. Przy 2.2v 1:20. Przy starcie winda czasem się zacina a czasem wchodzi normalnie. Mogę jeszcze coś uzyskać z tego proca czy to jego kres?

Dodane 14.04.2009 (Wt) 17:34

Poprawka. Procek poszedł na 3,8ghz przy napięciu 1.45. Temperatura w stresie testowana programem HWmonitor wynosi 60-65 stopni. Czy mogę być spokojny?

obniż napięcie, pomimo tak zwanego vdroopa (obniżanie napięcia dla procesora w stresie pomimo założonej w biosie wyższej wartości) to i tak dla tych procesorów (wykonanych w technologii 45 nm) takie napięcie może być zabójcze. O ile pamiętam sam Intel zaleca nie przekraczanie 1,36coś tam V dla E5200. Spróbuj obniżyć zegar do 3,7-3,6Ghz może być tak że osiągnięcie takiego zegara (3,8) wymaga drastycznego zwiększenia napięcia, dlatego obniż zegar lekko i napięcie i sprawdź czy komputer w czasie grania lub kodowania video obciążającego 2 rdzenie jest stabilny. Kompendium wiedzy o E5200 jak i o tym Abicie jest na forum purepc.pl