Pomoc w projekci strony w .Net w VWD

Szukam kogoś kto mi pomoże w stworzeniu projektu strony www w technologi . NEt z wykorzystaniem Visual Web Developer i MySQL

Projekt ten robię na zaliczenie więc po prostu nie mam możliwości zmiany tematu czy narzędzi.

Mniej więcej ma to być złożone z kilku stron. Już mam prawie wszytsko gotowe oprogramowałem koszyk zamówienia login tworzenie urzytkowników i inne niezbędne bajery dla strony. Jednak pojawił się problem gdyż wykładowca sobie zarzyczył możliwość aktuualizacji bazy z poziomu www. Oczywiście zabezpieczone to jest rolami dostępu gdyż tylko użytkownik z prawami admina bedzie miał dostęp do aktualizacji bazy, Więc teraz pojawił się problem gdyż do tej pory bazę uzupełniałem samodzielnie i wiem co i jak ale natmiast jemu się nie spodobała taka rzecz:

Gdy utworzyłem stronę do aktualizacji modeli telefonów trzeba wpisać ID producenta gdzie np 1 to Noki 2 to Lg itd. Powiedział mi żebym to zrobił inaczej bo jest to źle zrobione. Czy ktoś mi powie jak mam to zrobić bo nie za bardzo znam SQL a nie zostało dużo czasu żeby wertować po księgarniach książki z SQL-em i uczyć się tego teraz ;D

Nie mam zielonego pojęcia jak to rozkminić. W tabeli producenic mam (id_producenta, producent)

a w tabeli modele mam (id_model , id_producent, model) te 2 tabele są połączone relacją do tabeli telefony w której znajdują się odpowiedni klucze. Wiec teraz nie mam pojęcia jak mam zrobić żeby przy dodawaniu nowego modelu można było wybrać produenta jego nazwą zamiast 1, 2 3 … itd. Czy jest ktoś w stanie mi z tym pomóc ???

Dodane 28.01.2009 (Śr) 16:40

Ok poradziłem sobie z tym temat można skasować bądź ewentualnie zostawić jak by ktoś potrzebował rozwiązania :slight_smile: