Pomoc w przerobieniu skryptu

(WooQash) #1

Hejka, mam taki skrypt

[/code]

i próbuje to wrzucić w Input'a Tekstowego.

Domyslnie skrypt po kliknięciu otwiera się okienko gdzie jak napisze np. index to otwiera mi się index.html w danym katalogu

chę to pzerobić, aby już od razu na stronie było to do wpisania. Próbowałem już to i owo ale nie idzie w ogóle.

(K.S.) #2

W IE nie zadziała.

(WooQash) #3

w ogóle niedziała

(K.S.) #4

W firefoksie zadziała: http://hanzo.dv.int.pl/js.html

W innych przeglądarkach nie wiem. W IE na pewno nie. W środku nie ma nic poza tym co Ci napisałem wyżej.

(Pk1001100011) #5

A tak:

[/code]

?

(WooQash) #6

pk1001100011 , nom, i pod IE działa. Szkoda, że nie działa enter jak się wpisze :slight_smile:

(system) #7

żeby enter działał musisz ująć w i wtedy kod js przerabiasz żeby został wykonany wtedy gdy formularz bedzię wysłany i to wszystko bedzie bez przeładowania strony.

(WooQash) #8

A jak to zrobić ??

(Pk1001100011) #9

(WooQash) #10

pk1001100011 , znowu dzięki, ale znowu mam mankament. Bo to się otwiera w tym samym oknie (tu może być), ale nie ma opcji wróć. Próbowałem coś zmienić ale wtedy skrypt wariuje.

(Pk1001100011) #11

Wystarczy w 15-tej linii kodu, który podałem, zmienić:

location.replace(strona+'.html');

na:

location.assign(strona+'.html');

(WooQash) #12

wielkie dzięki

ostatnie pytanie a gdybym chciał w nowym oknie - zadaję już tak na zaś, jak by co :smiley:

(Pk1001100011) #13

W 15-tej linii kodu, który podałem, wystarczy zmienić:

location.replace(strona+'.html');

lub:

location.assign(strona+'.html');

(nie wiem co tam teraz masz, zresztą to obojętne) na:

open(strona+'.html');

(WooQash) #14

teraz to mi chodziło aby się to otwierało w nowym oknie, assign otwiera w tym samym i ma opcję wróć, a replace - to samo okno bez wróć.

(Pk1001100011) #15

Czyli:

XHTML :

JavaScript :

function Przejdz()

{

var strona = document.formularz.strona.value;

if(strona==null || strona=='')

{

alert('Rezygnujesz?');

}

else

{

open(strona+'.html');

}

return false;

}

(WooQash) #16

Wracając do tego wątku znowu - :wink:, chce się spytać co zrobić aby zamienić name="formularz", gdyż wywala mi błąd w walidatorze W3C ??

(Zbyszekborkowski) #17

Nie wiem, czy odnosi się to do Twojego problemu, ale tworząc formularz na stronie XHTML-owej pola formularza trzeba ująć w znacznik

.

Bez niego formularz się nie waliduje (ale chyba tylko w XHTML).

(WooQash) #18

hmm, to jednak nie to

(Pk1001100011) #19

Używasz XHTML...? Nie lepiej HTML 4.01?

W XHTML 1.1 , XHTML 1.0 Strict atrubut name dla elementu form jest niedozwolony. Jeśli koniecznie chcesz użyć XHTML, to użyj XHTML 1.0 Transitional. Najlepiej jednak użyj HTML 4.01 , jeżeli chcesz mieć serwis dobrze działający i zgodny ze standardami.

Edit.

Możesz oczywiście także spróbować usunąć atrubut name i przerobić skrypt.

(WooQash) #20

w XHTML'u 1.0 Transitional już błąd nie wyskakuje, lecz jestem już dość bardzo przyzwyczajony do XHTML aby odchodzić do HTML. Z drugiej strony jeżeli dało by się przerobić skrypt aby name nie występowało, bądź zastąpić czymś innym zgodnym z W3C (do XHTML 1.1)