Pomoc w przerobieniu szablonu do WordPressa

Cześć,

Na podstawie BLANK Theme (ma on praktycznie pusty CSS, trzeba samemu wszystko ustawiać) tworzę własny szablon do WordPressa, nie potrafię jednak sobie poradzić z kilkoma elementami, proszę więc o pomoc.

  1. Co zrobić, aby sidebar wyświetlał się po lewej stronie? Obecnie jest on pod contentem.

  2. Co zrobić, aby zmienić kolor klikniętych i aktywnych linków? Niby znalazłem co trzeba zrobić, ale chyba robię to źle, bo nie działa.

  3. Co zrobić, aby zamiast tekstowego nagłówka można było wgrać obrazek.

Jeśli jest to potrzebne, proszę o napisanie jakie pliki muszę podać. Proszę o pomoc i pozdrawiam :wink:

To zrób lepiej na bazie standardowego Twenty Ten, jest prostszy Twenty Eleven.

Poucz się CSSa. W panelu WP możesz go edytować. Możesz zmienić trochę HTMLa w szablonie.

Widzę, że źle mnie zrozumiałeś. Szablon jest już praktycznie gotowy, zostały mi tylko te 3 rzeczy do zrobienia, ewentualnie jakieś poprawki na końcu. Chciałem spróbować na podstawie Twenty Ten, czy Twenty Eleven, ale długość CSSa tych szablonów skutecznie mnie zniechęciła. A jeśli chodzi o CSSa, to podstawy znam, nie mogę jednak dojść do tego, jak zrobić te 3 rzeczy.

Dodane 06.10.2012 (So) 13:49

Z punktem 3 sobie już poradziłem, proszę jednak o pomoc w pozostałych.

Dodane 06.10.2012 (So) 17:32

Z drugim punktem również sobie poradziłem, mam jednak jeszcze jedno pytanie: jak ustalić kolor dla nagłówka (np. h1), który jest linkiem (a)? Np.:

[…] { color: #fff; }

Chodzi mi o to, że nie wiem co wpisać w […].

h1 a {…}

co do sidebara, to w stylach dajesz:

#sidebar,#content { float:left; }

#footer { clear:both; }

a plik index.php, single.php etc. modyfikujesz w następujacy sposób: single

<?php get_header(); ?>

<?php get_sidebar(); ?>

<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
id=“post-<?php the_ID(); ?>”>

<?php the_title(); ?>

<?php include (TEMPLATEPATH . ‘/inc/meta.php’ ); ?>
<?php the_content(); ?> <?php wp_link_pages(array(‘before’ => 'Pages: ', ‘next_or_number’ => ‘number’)); ?> <?php the_tags( ‘Tags: ‘, ‘, ‘, ‘’); ?>
<?php edit_post_link(‘Edit this entry’,’’,’.’); ?>
<?php comments_template(); ?> <?php endwhile; endif; ?>
<?php get_footer(); ?>[/code] index

[code]<?php get_header(); ?> <?php get_sidebar(); ?>
<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
id=“post-<?php the_ID(); ?>”>

<?php the_title(); ?>

<?php include (TEMPLATEPATH . ‘/inc/meta.php’ ); ?>
<?php the_content(); ?>

<?php the_tags('Tags: ', ', ', ’ ‘); ?> Posted in <?php the_category(’, ') ?> | <?php comments_popup_link(‘No Comments »’, ‘1 Comment »’, ‘% Comments »’); ?>

<?php endwhile; ?> <?php include (TEMPLATEPATH . ‘/inc/nav.php’ ); ?> <?php else : ?>

Not Found

<?php endif; ?>
<?php get_footer(); ?>

etc.

Podstawy podstawowych podstaw …poszukaj sobie jakiegoś kursu i doucz trochę.

Z sidebarem sobie poradziłem, co prawda trochę inaczej, ale naprowadziłeś mnie, dzięki.

Próbowałem już wcześniej, nie działa.

Dodaj klasę do h1 i adresuj po klasie. Musi zadziałać.