Pomoc w realizacji 8 filmów, animacja komputerowa

Witam. Mam problem, chce wyprodukować swoje filmy przeze mnie napisane. Nie mam żadnych ludzi, zero kasy, jedynie 3 kamery HDD (HQ) Chciałbym te filmy wyprodukować animacyjnie. Animacją na komputerze.

To jest jeden z filmów / seriali.

Jakie programy polecacie do filmów rysunkowych czy animowanych

Poproszę o pomoc :slight_smile:

Chyba najłatwiej to będzie Ci to zaanimować we Flashu - Najlepiej Macromedia Flash 8, lub Sothink. Ale to programy płatne.

Do animacji 3D Blender oczywiście, ale bardzo dużo roboty z tym. Sam od jakiegoś czasu próbuję coś większego zrobić, na razie jednak bez efektów.

Tutaj programy wszystkie mile widziane. Rozchodzi mi się o to jak mogę robić animacje taką jaką robią w Kartonach 4FunTV

http://www.youtube.com/watch?v=8vQIGeln … 1173DC1B8C

Do czegoś takiego wystarczy Paint, w którym rysujesz każdą klatkę filmu (by to dobrze wyglądało potrzebujesz 30 klatek na sekundę), po narysowaniu już klatek łączysz je jakimkolwiek programem do edycji wideo i zapisujesz jako film.

Kiedyś na YT znalazłem nazwę pewnego programu który rysuje takie klatki. Jakie polecacie ?

Klatki narysujesz w każdym programie graficznym, może być wspomniany wcześniej prze zemnie Paint. Jedna klatka to jeden obrazek. Potrzebujesz więc na jedną sekundę płynnej animacji 30 takich obrazków. I tutaj wygrywa właśnie 3D, bo coś takiego robi się o wiele szybciej.