Pomoc w rozbudowie komputera - karta graficzna, zasilacz

Witam,

chciałbym nieco odświeżyć swojego staruszka i chciałbym prosić o małą pomoc.

Może na początek to co mam obecnie:

  • Intel Pentium Dual-Core E2180 2.0GHz

  • Płyta MSI MS-7502

  • GeForce 8600GT 256MB

  • 2GB DDR2-667

  • zasilacz: jakiś no name (Tracer) 400W (180W na linii 12V)

Chciałbym zwiększyć jego wydajność w grach wideo, ale ze względu na słaby zasilacz nie mogę wymienić tylko karty graficznej.

Myślałem nad kartą klasy 9800gt tak żeby procesor zbytnio jej nie spowalniał.

Jaki zasilacz polecacie do tego zestawu (z nową kartą graficzną + rezerwa na wypadek zmiany procesora)?

Jestem otwarty na inne propozycje kart.

Chciałbym wydać jak najmniej (300-400zł?), gdyż na koniec roku i tak planuję kupić PlayStation 4.

Zasilacz w stylu XFX 450/550W. Ewentualnie SilentiumPC Deus 500W (troche gorszej jakości niż XFX) lub tani High Power Element http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=48287

Grafike w tym budżecie często poleca się w stylu Radka 7750/7770 lub GTX 650.

Przepraszam za zamieszanie - wątek przywrócony.

Hm… Z tymi kartami w budżecie się nie zmieszczę. A co sądzicie o GTX 260?

Na pewno zmień zasilacz bo tak jak już powiedziałeś jest za słaby.

Wracając do karty graficznej - wg. mnie zbyt dużej różnicy w wydajności zmiana na GTX-a 260 ci nie przyniesie, ale mogę się mylić.

To odpowiednik 7750, ale potrzebuje 4 razy więcej prądu.

Niby tak, ale na portalu aukcyjnym (nie podaję nazwy bo nie wiem czy można) są same nówki za ok. 350zł. Chociaż te niecałe 100zł mogą się zwrócić ze względu na mały pobór. A do tego zestawu zasilacz Corsair VS 450W byłby odpowiedni?

Chyba najbardziej optymalnym zasilaczem będzie fortron 450w. A z grafiki to moim zdaniem hd6670 jeśli chodzi o wydajność zbliżoną do 9800gt

Jak zamierzasz włożyć GTX260 to lepiej weź coś mocniejszego, ten corsair ma tylko 360W mocy na liniach +12V, gdybyś włożył mocny cpu (125W) zasilacz byłby obciążony niemal maksymalnie.

W przyszłości zalecałbym wymianę cpu na coś >3GHz bo na tym pentium nie wykorzystasz w 100% możliwości GTX260/7750 nawet w starszych grach.

Wiecie co, tak sobie myślę, że chcąc ulepszyć tego strupa trzeba wymienić grafikę, zasilacz, procesor i jeszcze by pamięci wypadało dodać.

Za wszystko musiałbym dać pewnie z 800zł albo więcej. Chyba lepiej wyszarpać jakąś tańszą PlayStation3 i dotrwać do końca roku, później zawsze można ją odsprzedać. Jak myślicie?

Cześć,

to znaczy zasilacz i tak musisz wymienić. Więc lepiej przekoczuj z tym kompem, nie grając, a jak nazbierasz kasy to go wymień.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Dobra, zdecydowałem się na zakup PS3. Temat do zamknięcia.

Dzięki wszystkim za pomoc.