Pomoc w składaniu komputera

Witam, chciałbym zapytać, czy jednostka HP 6005 to dobry materiał na budżetowy komputer do gier.
Znalazłem taki oto link http://allegro.pl/hp-6005-athlon-ii-220-kadlubek-win-7-i6880754690.html, nie ukrywam, ze cena jest dosc atrakcyjna.
Myślałem o dołączeniu do tej bazy proscesora AMD FX-4300 lub FX-6300, oraz włożeniu tymczasowo karty graficznej GTS450 (pózniejj kupilbym lepszą)
Jestem w tych sprawach żółtodziobem, więc chętnie pochłone wiedzę od was :slight_smile:
Dziękuję z góry za pomoc.

Cześć, nie bardzo:

  • to są słabiutkie zasilacze. Nowy zasilacz ciężko założyć, bo HP stosuje swoje nietypowe (rozstaw śrubek montażowych (odginając/wyginając da się wsadzić, ale niesmak pozostanie…); inna sprawa, że oczywiście nie ma 6-pinowego złącza do k. graficznej,
  • brak pamięci - w swoich MB HP też potrafi stosować vendor lock-in (czasem tylko o danym part number pamięci będą działać),
  • niewygodne montowanie k. graficznej (ze względu na spory radiator
  • jak chcesz montować dodatkowy dysk twardy, to kabelki SATA jak na obrazku (z "kolankiem) - bez tego nie zamkniesz obudowy
  • Co do procesora, nie sądzę że działa na tej MB.

Nie, nie polecam.

PS odezwij się na priva, gdyby co mo się znajdzie się jakiś RAM i mniejszy dysk (250GB), mogę Ci dać trochę rzeczy.

A mógłbys polecić mi jakis taki właśnie dopowieni “kadłubek” do rozbudowania? Bo jakos nie mam glowy do składania od zera…
Dzięki za obszerną odpowiedź :slight_smile:

Nie orientuję się dobrze w obecnym sprzęcie, może koledzy pomogą. Z tymi HP miałem sporo styczności i wiem, że nie są przyjazne :wink:

Firmowe komputery, to typ biurowy i raczej nie do rozbudowy pod kątem gier. Ile kasy masz do wydania i wybierz odpowiedni dział i Ci doradzą - ale w/g mnie coś z CPU Intela.