Pomoc w skrypcie VBS Pokaż ukryj foldery

Potrzebuje działający skrypt VBS który będzie mi pokazywał i ukrywał foldery, znalazłem coś takiego:

Hidden = "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Hidden"

SSHidden = "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ShowSuperHidden"

Set Command1 = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

Check = Command1.RegRead(Hidden)

If Check = 2 Then

Command1.RegWrite Hidden, 1, "REG_DWORD"

Command1.RegWrite SSHidden, 1, "REG_DWORD"

Else

Command1.RegWrite Hidden, 2, "REG_DWORD"

Command1.RegWrite SSHidden, 0, "REG_DWORD"

End If

Command1.SendKeys "{F5}"

Niby działa, ale pokazuje mi też pliki te “zastrzeżone” przez windows a tego właśnie nie chce i tu moje pytanie czy może mi ktoś pomóc to zmienić ? Gdy zmienie:

Command1.RegWrite Hidden, 1, "REG_DWORD"

Command1.RegWrite SSHidden, 1, "REG_DWORD"

na

Command1.RegWrite Hidden, 1, "REG_DWORD"

Command1.RegWrite SSHidden, 0, "REG_DWORD"

To wywala błąd :frowning:

208zgpj.png

Powinno działać. Wywal tylko z kodu linijki:

SSHidden = "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ShowSuperHidden"

Command1.RegWrite SSHidden, 1, "REG_DWORD"

Command1.RegWrite SSHidden, 0, "REG_DWORD"

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\ShowSuperHidden -> Displays protected operating system files.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Hidden -> Hides or shows files and folders.

Po tej zmianie niby się uruchamia ale nic się nie zmienia, foldery dalej pozostają ukryte

Masz tak?

If Check = 2 Then

Command1.RegWrite Hidden, 1, "REG_DWORD"

Else

Command1.RegWrite Hidden, 2, "REG_DWORD"

Jeśli tak, to podaj z jakiego systemu operacyjnego korzystasz. Może coś w dokumentacji znajdę.

Gdy tak ustawie to wywala błąd ten co jest w pierwszym poście, a jeśli chodzi o system to Windows 7 SP1 x86

Ja też posiadam Win 7 SP1 (64 bit, ale to akurat nie ma znaczenia). U mnie skrypt działa. Sprawdziłem na koncie administratora, jak i zwykłego użytkownika, z UAC ustawionym na max. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że korzystasz z jakiegoś autosandbox-a lub oprogramowania, które automatycznie blokuje modyfikacje rejestru.

No nic, będę grzebał dalej może coś wyskrobie w każdym bądź razie dzięki za pomoc.

@Edit

Wszystko już działa, winowajcą był COMODO… eh :slight_smile: