Pomoc w sprawdzeniu planowanej konfiguracji komputera

Witam,

już kiedyś się radziłem tutaj na forum odnośnie konfiguracji sprzętowej, ale to było jakiś czas temu - a jak wiemy w sferze komputerów czas leci szybciej :wink:

Mam do złożenia komputer budżetowy, nie do jakichś super trójwymiarowych najnowszych gier - internet, szachy, pasjans, film, inne multimedia + komfort pracy.

Do wykorzystania 1200 zł. Nie będę kupował w sklepie internetowym, dlatego przygotowałem listę podzespołów z alternatywami. Głównie chciałbym się poradzić Was, zanim zakupię wszystko co potrzeba - nie chciałbym popełnić tutaj żadnej gafy, tym bardziej że to nie składam dla siebie ani za moje pieniądze.

Więc skoro to ma być komp budżetowy, to obrałem sobie za cel AMD. A jak AMD to jak już kiedyś radzono mi - chipset AMD690G. Grafa zintegrowana wystarczy. Chciałbym, abyście sprawdzili czy poniżej jakieś elementy nie są totalną pomyłką czy coś w tym stylu.

  • 1 pytanie, które mnie dręczy: już raz kupowałem do kompa części i składałem - wszystko prócz obudowy. Do tej metalowej płyty wewnątrz obudowy, do przymocowania mobo mam takie jakby “kołki”, które dają luzu z centymetr między tą płytą a mobo. I tu moje pytanie, czy te kołki wraz ze śrubami powinienem dostać wraz z obudową czy płytą główną? Bo poprzednim razem przy płycie głównej nic takiego nie dostałem, a chciałbym wiedzieć czego mam oczekiwać wraz z poszczególnymi elementami komputera :slight_smile:

Płyta głowna: ASUS M2A-VM z HDMI lub bez - nie wiem czy w ogóle warto

Alternatywa1: MSI K9AGM3-FIH

Alternatywa2: GIGABYTE GA-MA69G-S3H

Procesor: AMD64 X2 5000+

Alternatywa: AMD Athlon 4050e

Pamięć RAM: 2x1GB GOODRAM DDR2 533MHz CL4

Dysk twardy: Samsung SpinPoint S166 160GB SATAII

Alternatywa: Inny HDD z samsunga

Nagrywarka: SONY/NEC AD-7200A

Alternatywa: PIONEER DVR-115D

Czytnik kart: ALL IN ONE

Głośniki: do 100 zł Creative lub Logitech 2.0

Zasilacz: CoolerMaster 400/420W

Alternatywa: Chieftec 400/450W

Obudowa: no właśnie tutaj mam też problem. MidiTower?

Jakaś konkretna jak np. Logic 501g, czy to już wg gustu, uznania?

Do tego jeszcze listwa + mycha + klawiatura do 100 zł.

I wszystko mniej więcej powinno się zmieścić w 1200 zł.

Z góry dziękuję za wszelkie spostrzeżenia i rady :slight_smile:

Procesor : AMD Athlon X2 4850e - 210 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA74GM-S2H - 220 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 80 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 110 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 175 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 99 zł

894zł

Zostaje 300zł na budę, głośniki, myszkę, klawiaturę, listwę i czytnik. Powinno wystarczyć jeśli budę weźmiesz jakąś ekonomiczną :slight_smile: