Pomoc w tłumaczeniu z polskiego na angielski

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem, ale mam problem. Jedna z osób mojego miasta zamieściła zdjęcie, które narusza moją prywatność. Chciałem wysłać zażalenie do serwisu flickr, ale musi być ono napisane w języku angielskim. Niestety nie jestem biegły w tym języku, ale próbowałem przetłumaczyć napisany tekst.

Bardzo bym prosił o sprawdzenie i poprawienie błędów.


Szanowni Państwo,
W państwa serwisie internetowym zostało opublikowane zdjęcie, które narusza nowe prawo ochrony danych osobowych obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.
Jestem właścicielem unikalnego pojazdu, którego zdjęcie zostało zamieszczone bez mojej zgody. Na zdjęciu znajduje się unikalny numer rejestracyjny, naklejka legalizacyjna oraz naklejka rejestracyjna na przedniej szybie. Dane te pozwalają na pełną identyfikację moich danych osobowych. Dodatkowo niesie to ryzyko ich nieautoryzowanego wykorzystania.
W tym przypadku, możliwość bezpośredniej identyfikacji mojej osoby narusza nowe prawo o ochronie danych osobowych obowiązujące na terenie Unii Europejskiej, jak i narusza obowiązujące prawo w moim kraju.
Zwracam się z prośbą o usunięcie tego zdjęcia. Jeśli zdjęcie nie zostanie usunięte przez Państwa, to poinformuję urząd do spraw ochrony danych osobowych w moim kraju o naruszeniu prawa.

Z poważaniem,

Dear Sir/Madam,
On your website has been published a photo: http…
The photo is violation of the General Data Protection Regulation (GDPR) which exist in the European Union.
I am an owner of this unique vehicle which the photo has been published without my consent. On the picture I can see unique registration plate with legalization sticker and registration sticker on the windshield. These data allows the full identification of my personal data. In addition this carries a risk of unauthorized use of my personal data.
In the case, the possibility to obtain appropriate information for identification of my person violates the new law on the protection data applicable in the European Union, as well as violates applicable law in my country.
I respectfully request to remove this picture from his profile/account. If the picture is not removed, I will inform the data protection authority in my country about this violation.

Sincerely yours,


Z góry dziękuję za pomoc.

Dear Sir/Madam

On your website there is a picture that someone has published without my permission. On the picture anybody can see registration of my car. There is also visible registration sticker on the windshield. These information allow to identify my person and violates European personal data protection law and carries a risk of an unauthorized use.

I respectfully request you to remove this picture from your servers. If picture will not be removed I will inform the data protection authority in my country about this violation.

1 polubienie

Dziękuję za pomoc.

Nie ma sprawy.

Numer rejestracyjny nie pozwala na twoją identyfikację, więc przestań urządzać dziecinadę.
Pewnie zrobili ci zdjęcie jak łamałeś przepisy? :smiley:
Ps.
Ludziom odpieprza już na punkcie tego RODO - Nagle sami wojownicy o prywatność :smiley:

1 polubienie

Ja mam takie pytanie: w jaki sposób dane które podajesz (nr rejestracyjny itp.) niosą ryzyko ich nieautoryzowanego wykorzystania? Czy jak wyjeżdżasz z garażu, to zasłaniasz te numery, żeby nikt niepowołany ich nie wykorzystał?

Same numery rejestracyjne pojazdu nie są danymi osobowymi. Jednak, w połączeniu z innymi danymi, np marka i model pojazdu, wizerunek kierowcy - mogą identyfikować konkretną osobę - a wtedy stają się chronionymi danymi osobowymi.

Bzdura. Wizerunek kierowcy może pozwolić na identyfikację i jest chroniony, ale nawet podanie koloru, marki, modelu, rocznika, numeru rejestracyjnego i stanu zużycia bieżnika nikogo nie pozwoli zidentyfikować. No chyba że właściciela pojazdu jeśli zajmą się tym uprawnione służby, bo starostwo powiatowe, czy urząd miasta, nie udzieli ci informacji o właścicielu dlatego że jesteś ciekawy.

1 polubienie

Może uznał, że jak Google zamazuje (nieudolnie, czasem zoom i nagle nie ma rozmazania) to i mu należy się.

To @Zbigniew23 twierdzi, że zdjęcie unikalnego pojazdu na którym widać unikalny numer rejestracyjny, naklejkę legalizacyjną oraz naklejkę rejestracyjną pozwala na pełną identyfikację Jego danych osobowych. Napisanie “bzdura” nie jest żadnym kontrargumentem…

Mój post nie zakończył się na słowie bzdura i nie był kierowany do @Zbigniew23 :stuck_out_tongue_winking_eye: do niego odpowiedziałem już wcześniej.

@Zbigniew23 mam pytanie. Dlaczego uważasz, że zdjęcie unikalnego pojazdu na którym widać unikalny numer rejestracyjny, naklejkę legalizacyjną oraz naklejkę rejestracyjną pozwala na Twoją pełną identyfikację?

ps. @anon741072 Tak, widziałem co napisałeś. Argumentacja personalna oderwana od sedna problemu a problem sam w sobie jest bardzo ciekawy. Chyba, że ktoś ograniczony nie ogarnia, wtedy pisze: “bzdura”…

Stwierdzić że ktoś urządza dziecinadę, a nazwanie kogoś ograniczonym, ma moim zdaniem zupełnie inny wydźwięk, nie jest tak pejoratywnie nacechowane, więc apeluję żebyś się ogarnął. Może kawę dopij czy coś…

2 polubienia

Podałem (i to bez kawy) definicję przecież. Ograniczonym jest ten, kto nie ogarnia. Uderz w stół a nożyce się same odezwą :wink:

ps. a jeśli twierdzisz, że na podstawie zdjęcie nietypowego pojazdu nie można zidentyfikować kierowcy to popatrz na to:

http://histografy.pl/wp-content/uploads/2015/12/pan-sam.jpg

Ogarnia mnie przerażenie kiedy sobie przypomnę, że jesteś jakimś urzędnikiem administracji miejskiej :stuck_out_tongue:

Ludzie, chłopak chce prosić o usunięcie zdjęcia, a Wy się czepiacie czy po rejestracji ktoś go zidentyfikuje. Może tak, może nie, może żona, może znajomy i będzie miał przez takie zdjęcie problemy. Prośba jest prosta - pomoc w tłumaczeniu, a nikomu nic do tego co kolega sobie tam napisze, nawet gdyby to były największe bzdury, ma do tego prawo.

1 polubienie

Kurde… racja.