Pomoc w tuningu komputera

Witam.

Posiadam dość stary komputer, ma on już z 4-5 lat. Krótko o nim:

PG: http://www.arest.pl/produkt/9007/ASUS-P … lasciwosci

Procesor: Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz

RAM: 2x A-DATA EXTREME DDR2 800+ 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT sonic+

Zasilacz: AMACROX WARRIOR 450W

Rzeczy pogrubione to te, które zmieniałem już w komputerze jakiś czas temu.

Moje pytanie brzmi:

  1. Jaką najlepszą kartę graficzną mogę włożyć do tego komputera? Czy to się opłaca i czy pójdą mi na tym najnowsze gry? (w tym momencie przykładowo w World of Warcraft muszę grać na najniższych detalach - czy jest szansa, żebym mógł podsunąć do ultra?)

  2. Ile to mniej więcej będzie kosztować? Czy muszę zmieniać coś jeszcze?

Z płyty głównej bolid nie jest, a reszta komputera też kuleje.

Gdyby tutaj “tuningować” to najlepiej byłoby włożyć mocna kartę graficzną, która znajdzie miejsce w nowym komputerze (mówię o Radeonach z serii 5xxx czy GeForceach 2xx/3xx/4xx) i podkręcić procesor ile się da bez zmiany chłodzenia lub obudowy.

Karta graficzna musi być mocna, bo kupić w tej chwili słabą lub średnią to strata pieniędzy, ponieważ ona też będzie do odstawienia razem ze starym zestawem w przypadku kupna nowego.

Procesor minimum do 2,6 GHz podciągnąć, aby dało się szybko i sprawnie pracować i grać.

Jaki masz w nim wgrany system ?

Czyli można w to włożyć chociażby najnowszą kartę graficzną? Zasilacz to wytrzyma?

Bardziej opłaca się złożyć nowego kompa?

Aktualnie XP, ale planuje to zmienić (legalnie oczywiście) - na co najlepiej?

Jest to zasilacz renomowanej marki (według “Czarnej listy zasilaczy i Renomowanych marek”), więc sądzę że powinien dać radę z takim zestawem.

Mówiąc szczerze bardziej się opłaca uzbierać pieniądze, aby kupić mocniejszy i teraźniejszy zestaw.

Przy włożeniu do tego komputera mocnej karty w celu innym niż “przesiedzeniu” na niej do czasu kupna nowego zestawu mija się z celem. Procesor nie da wystarczającej mocy obliczeniowej dla dobrego wykorzystania takiej karty. Pamięci też nie jest dużo jak na dzisiejsze czasy.

System, który najlepiej kupić i zainstalować to 64-bitowy Windows 7. Jednak przy 2 GB RAM`u może być problem w postaci większego użycia pamięci przez 64-bitowy system.

Żeby nie robić osobnego tematu - bo temat jest ten sam, bardzo proszę o powiedzenie mi czy jest sens w tuningu tego mojego Vaio AR51M:

http://support.vaio.sony.eu/computing/v … 1M&l=pl_PL

Do niedawna dobrze grało się w gry, ale wszystko idzie do przodu, już muszę grać na samych lowach, co mi nie odpowiada.

Da się/jest sens coś wymieniać w tym komputerze tak aby dało się na nim grać w gry na lepszych detalach i żeby wyrabiał?