Pomoc w tworzeniu Herbu


(Druii) #1

Witam

Zostałem poproszony o stworzenie Herbu dla mojego klubu. Projekt na kartce powalił wszystkich, ale teraz mam inny problem. Jako że jestem upieczonym technikiem informatykiem, poprosili mnie o to bym zrobił to elektronicznie. Niestety nie mam doświadczenia prawie żadnego (oprócz Painta... ;/) z grafiką na kompie, dlatego zwracam się do Was o pomoc. W zasadzie mam kilka pytań, bo projekt chciałbym zrobić sam.

Jakim programem najlepiej stworzyć taki herb? Chciałbym w tle ustawić herb, żeby móc obrysować linie (chyba tak jest najoptymalniej). Ważnym elementem byłby też znak wodny, żeby nikt nie plagiatował projektu. Nasz stary herb był splagiatowany z ligi ukrainskiej albo rosyjskiej, dlatego zdenerwowało to nas - młodszych graczy i postanowiliśmy zrobić nowy. Zależy mi na prawach autorskich. Słyszałem tez co nieco o grafice wektorowej, po stworzeniu herbu w w ten sposób, nie traci on na jakości po zmianie rozdzielczości.

W sumie, prosił bym o przykład jakiegoś w miarę prostego programu graficznego (najlepiej jakiś darmowy) bym mógł się za to zabrać, oraz jakieś wskazówki. Słyszałem że program Corel jest odpowiedni, ale wole zapytać przed jakąkolwiek inwestycja.

Pozdrawiam


(PLI52KA) #2

Chodzi ci zapewne o CorelDRAW. Jest to program przede wszystkim do grafiki wektorowej. Używałem go na zajęciach MIGK (Grafika komputerowa w technikum). Ma bardzo duże możliwości, ale niestety nie jest tani.

Masz tutaj rację.

Jeżeli chodzi ci o kontury kształtu herbu to nie ma takiej potrzeby. W grafice wektorowej można to zrobić w miarę dokładnie odręcznie.

Jako tak nie interesuję się grafiką, ale może spojrzysz na młody program cieszący się sławą - Inkscape.


(Msyacko) #3

Inkscape - program do grafiki wektorowej. Bezpłatny. Bardzo dobry.

http://www.dobreprogramy.pl/Inkscape,Pr ... 12218.html