Pomoc w tworzeniu Herbu

Witam

Zostałem poproszony o stworzenie Herbu dla mojego klubu. Projekt na kartce powalił wszystkich, ale teraz mam inny problem. Jako że jestem upieczonym technikiem informatykiem, poprosili mnie o to bym zrobił to elektronicznie. Niestety nie mam doświadczenia prawie żadnego (oprócz Painta… ;/) z grafiką na kompie, dlatego zwracam się do Was o pomoc. W zasadzie mam kilka pytań, bo projekt chciałbym zrobić sam.

Jakim programem najlepiej stworzyć taki herb? Chciałbym w tle ustawić herb, żeby móc obrysować linie (chyba tak jest najoptymalniej). Ważnym elementem byłby też znak wodny, żeby nikt nie plagiatował projektu. Nasz stary herb był splagiatowany z ligi ukrainskiej albo rosyjskiej, dlatego zdenerwowało to nas - młodszych graczy i postanowiliśmy zrobić nowy. Zależy mi na prawach autorskich. Słyszałem tez co nieco o grafice wektorowej, po stworzeniu herbu w w ten sposób, nie traci on na jakości po zmianie rozdzielczości.

W sumie, prosił bym o przykład jakiegoś w miarę prostego programu graficznego (najlepiej jakiś darmowy) bym mógł się za to zabrać, oraz jakieś wskazówki. Słyszałem że program Corel jest odpowiedni, ale wole zapytać przed jakąkolwiek inwestycja.

Pozdrawiam

Chodzi ci zapewne o CorelDRAW. Jest to program przede wszystkim do grafiki wektorowej. Używałem go na zajęciach MIGK (Grafika komputerowa w technikum). Ma bardzo duże możliwości, ale niestety nie jest tani.

Masz tutaj rację.

Jeżeli chodzi ci o kontury kształtu herbu to nie ma takiej potrzeby. W grafice wektorowej można to zrobić w miarę dokładnie odręcznie.

Jako tak nie interesuję się grafiką, ale może spojrzysz na młody program cieszący się sławą - Inkscape.

Inkscape - program do grafiki wektorowej. Bezpłatny. Bardzo dobry.

http://www.dobreprogramy.pl/Inkscape,Pr … 12218.html