Pomoc w tworzeniu projektu reklamy

Witam!!

Mam do was pytanie drodzy użytkownicy!

Otóż jestem nisko zaawansowany w sprawach Photoshopa i innych programów graficznych. W Wielkim skrócie potrzebuję zrobić projekt reklamy, który potem dostarczę tylko na płycie do drukarni i wystarczy to będzie wydrukować… Ogólnie ma to byc reklama stojącą… jeszcze nie wiem o jakich wymiarach ale to nie ważne bo zawsze da się zmienić…

I teraz moje pytania:

Jakim programem zrobic najlepiej projekt reklamy… tzn. Obrazek rekalmujący

Czy jest to trudna robota?

Moj nr gg; 7539496 jezeli siedzicie w pohotoshopie albo w czyms podobnym to prosze o kontakt:)

POZDRAWIAM!!

w drukarni ci nie mogą zrobić? bez problemu powinieneś odszukać tania drukarnię gdzie podstawowy projekt ci przygotują w cenie druku (i zrobią to lepiej niż ty jako laik)

jeśli już o sam projekt chodzi to dużo zależy od techniki druku, ‘narysowanie’ reklamy to tylko część (reszta to cmyk, pantone, raster, zalewki, spady itd)

Jeśli chodzi wydruki wielkoformatowe (o reklamę stojącą) bilboard, Roll-Up … itp. Z reguły otrzymujemy to w postaci plików otwartych z Corela lub Ilustratora z czcionkami zamienionymi na krzywe. Jeśli chodzi o grafikę wektorową to najlepszą formą jest jeszcze EPS lub PDF - większość profesjonalnych programów ma możliwość eksportu do tych formatów. W przypadku bitmap najlepszy jest Tif bo jpg ma artefakty; choć i z takich plików też drukowaliśmy. Najlepiej jest się zapytać w drukarni jakie pliki i jak !!

Kolega wyraźnie pisze o tzw potykaczu. Grafika na niego może być dowolna, zarówno wektorowa jak i rastrowa z zachowaniem podstawowych zasad - 300dpi, CMYK, ew same litery/kształty wycięte ploterowo, wszystko zależy od tego jakiego typu ma to być reklama i jakie informacje ma zawierać.

Potykacz powinien przyciągać wzrok (jaskrawe kolory) i być czytelny - duże wyraźne litery.

Nie bardzo wiem co poradzić osobie która mimo niewielkiego doświadczenia z programami graficznymi mimo wszystko chce taki projekt wykonać #-o