Pomoc w tworzeniu projektu reklamy

(Szczur93) #1

Witam!!

Mam do was pytanie drodzy użytkownicy!

Otóż jestem nisko zaawansowany w sprawach Photoshopa i innych programów graficznych. W Wielkim skrócie potrzebuję zrobić projekt reklamy, który potem dostarczę tylko na płycie do drukarni i wystarczy to będzie wydrukować.. Ogólnie ma to byc reklama stojącą.. jeszcze nie wiem o jakich wymiarach ale to nie ważne bo zawsze da się zmienić...

I teraz moje pytania:

Jakim programem zrobic najlepiej projekt reklamy.. tzn. Obrazek rekalmujący

Czy jest to trudna robota?

Moj nr gg; 7539496 jezeli siedzicie w pohotoshopie albo w czyms podobnym to prosze o kontakt:)

POZDRAWIAM!!

(jebuem) #2

w drukarni ci nie mogą zrobić? bez problemu powinieneś odszukać tania drukarnię gdzie podstawowy projekt ci przygotują w cenie druku (i zrobią to lepiej niż ty jako laik)

jeśli już o sam projekt chodzi to dużo zależy od techniki druku, 'narysowanie' reklamy to tylko część (reszta to cmyk, pantone, raster, zalewki, spady itd)

(RoninPn) #3

Jeśli chodzi wydruki wielkoformatowe (o reklamę stojącą) bilboard, Roll-Up ... itp. Z reguły otrzymujemy to w postaci plików otwartych z Corela lub Ilustratora z czcionkami zamienionymi na krzywe. Jeśli chodzi o grafikę wektorową to najlepszą formą jest jeszcze EPS lub PDF - większość profesjonalnych programów ma możliwość eksportu do tych formatów. W przypadku bitmap najlepszy jest Tif bo jpg ma artefakty; choć i z takich plików też drukowaliśmy. Najlepiej jest się zapytać w drukarni jakie pliki i jak !!

(Phobos64) #4

Kolega wyraźnie pisze o tzw potykaczu. Grafika na niego może być dowolna, zarówno wektorowa jak i rastrowa z zachowaniem podstawowych zasad - 300dpi, CMYK, ew same litery/kształty wycięte ploterowo, wszystko zależy od tego jakiego typu ma to być reklama i jakie informacje ma zawierać.

Potykacz powinien przyciągać wzrok (jaskrawe kolory) i być czytelny - duże wyraźne litery.

Nie bardzo wiem co poradzić osobie która mimo niewielkiego doświadczenia z programami graficznymi mimo wszystko chce taki projekt wykonać #-o