Pomoc w ulepszeniu komputera

Witam, zwracam sie do was o pomoc jako specjalistów od sprzętu. Mianowicie posiadam leciwy komputer który teraz chciałbym powierzyć synowi do nauki. Chciałbym go troche ulepszyć, dodać więcej RAMu, wymienić dysk na większy. Niestety nie wiem jaki RAM i ile. Poniżej przedstawiam dane z CPU-Z

Procesor

INTEL PENTIUM 4 630

Code name: Prescott

Package: 775 LGA

Technology: 90nm core vid: 1,420V

Płyta:

IBM

model: IBM

chipset: Intel i915P/i915G Rev B1

bridge: Intel 82801FB (ICH6)

LPCIO: ITE IT8712

Karta graficzna to GeForce 9500GS 512MB

Pamięć to DDR2

FREQUENCY 199,8 MHZ channel: single

tylko 768mb

i prośba do Was ile i jakiego RAMU mam dolozyc. Chcialbym zmienic dysk na taki min. 320GB, co ewentualnie jeszcze ulepszyć żeby sprzęt wytrzymał?

Pozdrawiam

Na tym komputerze rozumiem, że będzie Windows xp albo jakaś dystrybucja Linuxa?

Nie chodzi o jakies wielkie modernizacje. Dołożyć ramu, wiekszy dysk… bedzie xp albo 7. Wiem ze zabytek ale dla 6-latka nie trzeba lepszego. Nie takie problemy tu rozwiązujecie więc wierzę, że i mi pomożecie

Nie pomoże nikt?:frowning:

RAM-u możesz wsadzić maksymalnie 8GB, ale 2-3 powinno w zupełności wystarczyć. Jaki? O taktowaniu najwyżej 533MHz - poszukaj na Allegro. Dysk również znajdziesz na Allegro, musisz jednak uprzednio sprawdzić czy masz złącza IDE czy SATA - najłatwiej będzie pobrać HD Tune i sprawdzić z jakiego interfejsu korzysta obecny dysk. I to w sumie tyle.

Po co 6-latkowi komputer do nauki?

Do nauki obslugi PC, wszystko sie na tym teraz opiera a korzystanie z mojego notebooka do pracy staje sie uciazliwe. Dzieki:)