Pomoc w ustawieniu router-a Linksys

Witam zakupiłem ruter Linksys Wireless-G Router ADSL WAG200G + Linksys Wireless-G USB - WUSB54GC-EU

Proszę o pomoc w ustawieniu sieci, chodzi mi oto żeby jak nalepiej ją ustawić. Bawiłem sie już trochę, ale nie wychodzi mi to zbytnio.

Napisz dokładniej co chcesz osiągnąć i co masz na myśli

??

Chodzi mi o to jakie ustawienia sa najlpesze, bo na tych standardowych tak sobie wszystko smiga :? A i gdzie najlepiej ustawic router zdala od kompa? Może stać za monitorem Lcd?

jeśli masz wykupione publiczne ip to jedyne co możesz zmienić w konfiguracji routera to przekierowanie portów… i jeśli to wifi to zabezpiecz tą sieć, gdyż np. sąsiad może ci się włamywać na nią.

A router najlepiej ustawić gdzieś dalej niż w miejscu w którym często przebywasz. Niby nie udowodniono naukowo szkodliwości fal radiowych jednak też nie potwierdzono, że są one zupełnie nieszkodliwe.

Przez sciane z jakies 5-8 metrow brat ma 44 % zasiegu. No sciana jest srednio gruba. Ale jak wylacze komputer t osila sygnalu jest wieksza. Wiec co robić? tak jak jest, jest dobrze czy cos pokombinować?

A i jak mam jesze ustawić utorrent-a. Predkosc mam max 4 kb/s(pobieranie) :evil:

witam!

wiem że to mój pierwszy post ale mam pilną prośbe walcze z tym od tygodnia jak ustawić wag54gs firmware 1.01.03 ? prosze o pomoc interesuje mnie coś takiego: mam podłaczone dwa kompy (mój i siostry) pod niego na kabelku “skrętka” antenke mam wyłaczoną narazie nie używam lapka. szybkość mojego łącza to 1mb/s neostrada jak było podłaczone do jednego kompa strony biegają oki ale program typu ares lub inne do zasysania plików nie pozwalają mi wejść na stronki www. a jak podłacze oby dwa kompy na raz to albo ten albo ten zamulaja sie nawzajem. nie wiem co robić prosze o pomoc tydzien czasu walcze błagam o wyrozumiałość nigdy nie miałem internetu a co dopiero styczności z czymś takim jestem w desperacji “help” od tygodnia tak sie męcze prosze litośći

choć nie oznacza to że chce iść na łatwizne ale tydzien z takim netem naprawde duża katorga dowiedziałem sie o czymś takim jak polecenie w cmd “netstat” ponoć to miało mi pomuć w tym że za dużo mam na raz włonczone wiec odinstalowałem pare programów ale to nic nie pomogło dalej ucze sie tematu w necie nie spie widzicie że sie uczy pomocy HELP ![-o<

zero pilnej odpowiedzi taki los ludzki #-o