Pomoc w usunięciu dll-propagation

Czołem, potrzebuję pomocy w usunięciu dll-propagation, czasem coś pobieram z torrentów i pewnie tak się to dostało na mojego kompa. Załączam logi FRST:
Addition.txt (39,1 KB)
FRST.txt (45,4 KB)
Shortcut.txt (26,0 KB)

Czy jest jakaś opcja zabezpieczenia się przed tym aby problem nie powrócił?

coś pobieram z torrentów

zabezpieczenia się przed tym aby problem nie powrócił

Pewnie pomoże zmniejszenie pobierania śmieci i cracków z torrentów, no chyba że już Bitdefender umie wyleczyć plik by koparka się nie aktywowała a crack działał (a nie magicznie znikał główny plik np. gry).

Zakładam, że autorzy koparki nie bawią się w luki 0-day wbudowane w np. AIMP, VLC czy Foobar 2000 by po przez „MP3” aktywować koparkę. Niby dobrze też ocenić zasadność czy MS łata luki jakie ma Windows Media Player 12 jakby to był twój ulubiony odtwarzacz, bo nowego kafelkowego „muzyka” nie znosisz.

Uruchom FRST, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw”. → https://pastebin.com/raw/vt7J6yqx

Za pomocą GeekUninstaller ( Geek Uninstaller - Download ) usuń wraz z pozostałościami:

Profilaktycznie możesz przeskanować urządzenie → Skaner online | mks_vir

2 polubienia

Pewnie pomoże zmniejszenie pobierania śmieci i cracków z torrentów

Nie ciągnę śmieci z torrentów, mam praktycznie świeżo zainstalowany system, pobrałem BitTorrent bo pobieram z torrentów czasem seriale czy filmy, jedyny program jaki pobrałem to MediaHuman YouTube Downloader, aplikacja nie wymagała cracków, itp. Mam jeszcze zainstalowany CorelDraw, który kiedyś pobrałem z torrentów. Reszta oprogramowania, która jest na kompie jest licencjonowana bo jestem grafikiem i tan laptop służy mi głównie do pracy, przeglądania neta i obejrzenia czasem czegoś, nic poza kilkoma programami graficznymi na tym kompie nie ma. Generalnie nie mam pojęcia którędy się to dostało stąd moje pytanie.

Piękne dzięki za szybką pomoc, problem rozwiązany.

Wysłałem Tobie także kilka dodatkowych sugestii w prywatnej wiadomości (ikonka koperty w prawym górnym rogu → pokaż więcej). :wink:

By usunąć wszystkie pliki/foldery utworzone przez FRST oraz narzędzie jako takie, zmień nazwę pliku FRST/FRST64.exe na uninstall.exe i uruchom ten plik. Procedura wymaga ponownego uruchomienia urządzenia.

1 polubienie

2 posty zostały podzielonye na nowy temat: Pomoc w usunięciu dll-propagation

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.