Pomoc w wyborze antywirusa: Kaspersky IS a ESET SS

Witam,

chciałbym zasięgnąć rady co do wyboru programu antywirusowego. Jestem zainteresowany wersjami dla małego biznesu w liczbie licencji 3, koniecznie z Firewallem. Jak dotąd korzystałem z Kaspersky Internet Security i co do zasady byłem nawet zadowolony do momentu, kiedy co jakiś czas Kaspersky zaczął spowalniać wszystkie 3 komputery. Mimo wszystko dosyć długo z niego korzystam i pomimo zawieszania się antywirusa, w zasadzie sporadycznie, nie mogę narzekać, w końcu żaden produkt nie jest doskonały. Jednak rozważam też opcję ESET Smart Security. Z tym programem nie miałem styczności, ale wiem od wielu osób, że jest godny zaufania. Zatem pytanie brzmi: który z nich wybrać? A może ktoś ma inną propozycję? Jestem otwarty na każdą sugestię.

Pytanie do obecnych użytkowników ESET:

Jeśli decydowałbym się na ESET to rozumiem, ze odpowiednia wersja dla mnie to będzie

“ESET Smart Security BE Client - licencja na 1 rok (od 5 licencji wzwyż) cena za 1 szt. 158,60 PLN” Wtedy 2 licencje byłyby nieużywane, ale jakby “w zapasie”, bo być może pojawi się kolejny komputer (oraz czy wtedy cena to jest 158,60 za jedną licencję i muszę zapłacić 158,60*5, czy to jest 5 licencji w cenie 158,60?)

czy

“ESET Smart Security licencja na 1 rok - ( od 2 do 4 komputerów ) cena za 1 szt. 164,70 PLN”? (również pytanie o liczbę licencji w “pakiecie”).

Z góry dziękuję za każdą radę.

Pozdrawiam

Sam korzystam z obu antywirusów na moich dwóch komputerach - na Notebooku (specyfikacja w podpisie) mam Kaspersky Internet Security 2011 - i podoba mi się, bo np. od razu po wpięciu pendrive’a do gniazda USB proponuje przeskanowanie go - dzięki czemu od razu mogę sprawdzać czy dana pamięć wymienna nie jest zawirusowana, oferuje piaskownice (ang. sandbox) - dzięki czemu jeśli nie jestem pewniej jakiegoś programu mogę sprawdzić czy jest on na pewno bezpieczny, oraz inne zaawansowane funkcje.

ESETa używam natomiast na Netbooku - ze względu na to iż ma male wymagania sprzętowe. Nie zamula mi komputera, działa szybko, czuję się z nim bezpieczny. Co prawda nie oferuje tylu opcji co Kaspersky, ale na netbooku spokojnie mi wystarcza.

Do firmy jednak poleciłbym Kaspersky’iego - zwłaszcza jeśli masz dużo styczności z niepewnym oprogramowaniem. Eset pomoże Ci z nim walczyć, za pomocą Kaspersky’iego i jego piaskownicy możesz sprawdzić jakie szkody wyrządziłby dany soft w twoim komputerze. Następnie w prosty sposób możesz wyczyścić piaskownicę i już wszystko jest po staremu.

Tak ale pamiętaj o tym, że kaspersky jednak wymaga wiedzy i nie zawsze sam zareaguje/usunie szkodnika a czasem trzeba wejść w raport i stamtąd dopiero podejmować akcje na danych zawirusowanych plikach. Tzn. dotyczy to głównie obiektów wykrytych przez proactive defense i niepewnych, czyli że może być szkodliwy ale sam w sobie nie jest destrukcyjny, bo wirusy to usuwa sam i to bardzo szybko. Mam na default ustawienia w kis 2011 i śmiga bardzo szybko, jedynie podczas update lubi troszkę z minutę porzęzić ale tak to nie czuć jego spowalniania. Internet też chodzi dobrze i jednak bym brał tego kis 2011.

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Póki co korzystam przez najbliższy czas z KIS build 9.0.0.736, bo jeszcze mam licencje, i trwa to od mniej więcej już dwóch lat, także z tym programem jestem mocno zżyty i zaznajomiony z jego funkcjami, początkowym userem nie jestem, więc z obsługą problemu nie mam. Jednak jestem świadom konkurencji i po prostu chciałem wiedzieć, czy nie lepiej przerzucić się na innego antywirusa.

Jeszcze raz dziękuję :slight_smile: