Pomoc w wyborze chłodzenia CPU

Witam chciałbym sobie zakupić chłodzenie pod CPU ( AMD FX 6100 ) ponieważ to boxowe do szału mnie doprowadza, nie dość że głośne to nie adekwatne do osiągów. Chciałbym zakupić nowe chłodzenie tylko jest pewien problem w obudowie nie ma za dużo miejsca poprzez sekcje zasilania oraz pamięci z wysokimi radiatorami. Jakie chłodzenie moglibyście mi polecić do 200 zł ?

Tutaj screen obudowy:

SNC00180.jpg

Jeśli nie zamierzasz bić rekordów w OC to wystarczy Ci np. https://www.cooling.pl/silentiumpc-spar … 103_78_154

Też polecam tego Spartana, dość dobre chłodzenie za przystępną cenę.

Mam to chłodzenie jak wygląda zamontowane możesz zobaczyć w galerii na forum . Temperatury na Box miałem 50-56 stopni w spoczynku a w stresie 60-67 stopni po wymianie na Spartan HE924 mam teraz 34 stopnie w spoczynku w stresie nie przekracza 50 . Dobrze wydane 80 zł :smiley:

CHUDYxp

A to na tym procesorze takie wysokie temperatury ? Ja przy C2D 8200 podkręconym do 3.5 GHz mam w stresie ledwo co 30 st, a w spoczynku 20 st. Za mojego Spartana dałem jakieś 73 zł, ale to kwestia znalezienia sklepu z taką ceną.

A co sądzicie o SPC Fera Pro 1224 ma taką samą szerokość tylko jest wyższe, czy nie będzie wydajniejsze od Spartana?

.

Mam takie temperatury po procek chodzi cały czas 333x9 czyli cały czas ma 3.00Ghz wyłączyłem opcję “Intel Speed Step”

.

A co do Fera Pro 1224 przy montażu będziesz musiał wyjąc płytę z obudowy chyba iż mam miejsce na backplate . Montaż Spartana HE924 jest prosty zwłaszcza na platformie AMD

Starczy nasmarować i zamontować na zatrzaskach, jak mi się nie zdaje. Nie trzeba chyba koszyczka instalować nawet.

Dokładnie tak jak napisałeś przy HE924 wystarczy nałożyć pastę na procesor AMD i można zakładać, koszyczek jest potrzebny tylko do intela . Przy montażu Fera Pro 1224 musiał byś wyjąć płytę z obudowy i dopiero montować chyba iż masz wycięte w obudowie miejsce na BackPlate

No to nic tylko brać i montować, jeszcze za taką cenę i jest ciche chłodzenie. Chyba że ktoś chce płacić dwa razy tyle, za jakieś 2 st ciepła mniej przy OC.