Pomoc w wyborze Chłodzenia Grafiki - 8600GT

Witam

Jakieś 2-3 dni temu wysiadło mi chłodzenie w karcie graficznej, prawie się nie kręci, chrobocze i grafika się przegrzewa.

Poszukuje jak najszybciej chłodzenia, jest tylko jeden zasadniczy warunek… JAK NAJTANIEJ.

Kupiłem niedawno chłodzenie na procesor i widocznie grafika mu pozazdrościła, tyle że na nią nie mam pieniędzy. Absolutne maksimum to 50-60zł razem z przesyłką.

Wypatrzyłem coś takiego ale… czy to będzie się sprawdzało ? grafika jest delikatnie podkręcona, lubię pograć w DIRT 2.

Karta graficzna to: Palit GeForce 8600GT Super 512mb DDR2

wyprzedzę pytania i powiem że gwarancja skończyła się 9 dni temu, czyli szczęście mam naprawdę spore :evil:

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam !

A jaki rozmiar wiatraka?40x40 60x60 80x80 90x90 120x120?

Jeśli chodzi o cenę to proponuję nawet kupić wiatrak o rozmiar większy (jak masz 40x40 to kupić 50x50 lub nawet 60x60) - i ręcznie zrobić przejściówkę z dużego na małe - nawet z kawałka kartony (tylko żeby było ładnie spasowane). czemu tak??

  1. możesz zmniejszyć obroty a wydajność będzie i tak wyższa,

  2. zmniejsza się poziom hałasu

  3. cena - wiatrak max 20zł-30zł z wydajność na prawdę wysoka

Jest tylko jeden zasadniczy problem, jakikolwiek większy wentylator mogę sobie wsadzić do nosa, ponieważ chłodzenie na to nie pozwala. Sami zresztą zobaczcie, charakterystyczne dla Palita chłodzenie, gdzie wentylator znajduje się w środku:

http://www.egielda.com.pl/images/art/ca … 749638.jpg

Dlatego w grę wchodzi raczej tylko wymiana całego chłodzenia, chyba że ktoś ma jakiś ciekawy patent, chętnie wypróbuję.