Pomoc w wyborze drukarki

Witam, czy istnieją drukarki nie wymagające stałej eksploatacji? Obecnie mam Canona Pixma i po prostu uśmierciłem jego głowice drukowaniem raz na miesiąc-dwa, więc drukarka jest do wyrzucenia. Będę musiał kupić coś nowego, czy drukarki np laserowe lub jakieś jeszcze inne (nie znam wszystkich rodzajów) też wymagają regularnego używania dysz? Chodzi mi o to jaki rodzaj drukarki wybrać, nie o konkretny model. Musi to być drukarka która po prostu nie wysuszy tuszu lub nie zatka się głowica. Taka, dla której stanie 2 miesiące bez włączania to nic złego.

Drukarkom laserowym nie szkodzą dłuższe przestoje w użytkowaniu. W najgorszym razie wystarczy wyjąć i potrząsnąć lekko kasetą (kasetami) z tonerem, jeśli przy pierwszym wydruku po przerwie pojawią się plamy lub pasy. Oczywiście należy drukarkę przykryć, żeby nie kurzyło się do środka.

http://www.agito.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-hp-laserjet-pro-m125a-cz172a/pd/DVC1RBBBM/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=&utm_campaign=PLA_PC_Periferic&gclid=CNGo0q7crcgCFSsKwwodY0AM5Q

 

Czyli taka drukarka będzie ok? Nic się nie pozapycha jak będzie stała czasami nieużywana 2 miesiące?

W laserówkach nie ma tuszu - toner to proszek, więc nie wysycha. Nie ma dysz, bo toner jest przenoszony elektrostatycznie na bęben (lub kilka bębnów) i z niego na papier. Tak więc jedynie toner może się “zastać” w kartridżu, ale jak pisałem, wystarczy potrząsnąć i po problemie.

Co do konkretnego modelu, to ciężko coś poradzić bez bardziej szczegółowych wymagań. HP nie polecę, ale jest to moje, bardzo subiektywne zdanie. Mam uraz do urządzeń tej marki (poza starymi kalkulatorami :slight_smile: ) - miałem do czynienia z wieloma laptopami, domowymi drukarkami, profesjonalnymi ploterami rolkowymi i stołowymi, i zawsze coś było z nimi nie tak. Może miałem pecha, ale z czystym sumieniem nie zarekomenduję. Patrzyłbym na Brothery, Samsungi, Kyocery, OKI. Patrz na koszta eksploatacji - tanie drukarki maja często małe i drogie kasety z tonerem, ale jeśli drukarka ma być używana rzadko i niezbyt intensywnie, to nie powinien być problem.

Ok, chyba rozwiałeś moje wszystkie wątpliwości, więc szukam drukarki laserowej :slight_smile: Dzięki za pomoc