Pomoc w wyborze dysku 3.5 "

Witam.

Tak jak w temacie - chcę kupić dysk twardy. Mój poprzedni ST3500320AS (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) już jest na wykończeniu. Chodzi o to, żeby nie był zbyt awaryjny i miał niezłą prędkość odczytu/zapisu. Pojemność - 1 Tb wystarczy.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :slight_smile:

Najmniej awaryjne dyski twarde są firmy wd. http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … D1002FAEX/ lub http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … D1003FBYX/ Reklamując dysk twardy bezpośrednio przez stronę Western Digital można skorzystać z 5-letniej gwarancji producenta. (tylko dyski wd caviar black i wd velociRaptor).

http://www.arest.pl/produkt/Dyski-twarde/4,14,0,0,0,cena:0_ms0;producent:27;Typ:Serial-ATA;Pojemno_s_c:1-TB%7C2-TB;Format:3.5_quot,/24282/WD-2-TB-64-MB-7200-obr-3-5-SATA2-WD20EURS/

A ten? Różnica w cenie niewielka, a dwukrotnie większa pojemność. Chyba że ma jakieś większe wady, jakbyś mógł mnie oświecić to byłbym wdzięczny.

Rodzina dysków Caviar Green - Znakomity stosunek ceny do pojemności oraz zastosowanie energooszczędnej technologii powodują, że dyski WD Caviar Green idealnie sprawdzają się w postaci magazynów danych. Są chłodne, ciche, ekologiczne i oferują pojemność aż do 3 TB. Technologia WD GreenPower obniżyła temperaturę eksploatacji i zmniejszyła poziom hałasu. Dyski z tą technologią świetnie sprawdzają się w cichych komputerach i napędach zewnętrznych.

Rodzina dysków Caviar Black - Dyski Caviar Black stanowią niezwykle wydajną część rodziny dysków Western Digital. Połączenie technologii dwuprocesorowej, dużej ilości pamięci cache, potężnej pojemności i szybkich interfejsów robi swoje. W kategorii dysków magnetycznych tej firmy mogą z nimi konkurować jedynie dyski WD Velociraptor, które jednak cechują się znacznie mniejszą pojemnością.

http://www.benchmark.pl/strefa/najlepsze-dyski-twarde (na tej stronie zobaczyć rodziny dysków twardych)

Jasne Green od black-a nie różni się !!

Dobrze, więc który z nich ostatecznie jest lepszy? Domyślam się, że ten 2Tb ma słabszą prędkość i jest bardziej hałaśliwy. Napiszcie który wy byście wybrali, bo to jednak nie jest taki mały wydatek i nie chcę być później rozczarowany.

Jeśli stawiać na wydajność bierz Caviar Black (http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … D1002FAEX/) a jeśli na pobór mocy to Caviar Green (http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … -WD10EARX/) . JA bym brał ten pierwszy.

Dzięki, zapewne zdecyduję się na ten podany przez ciebie jako pierwszy, mam tylko jeszcze ostatnie pytanie. Czy będzie on pasował do mojej płyty głownej? Bo ten poprzedni miał SATA II, a ten ma SATA 600, co to oznacza?

Twój poprzedni dysk miał sataII a ten ma sataIII(sata600). Te interfejsy są ze sobą kompatybilne. Będzie działał z twoją płytą główną.

Teraz już wszystko wiem. Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Poczytałem trochę opinie i jest jeden zarzut - duży hałas. Nie ukrywam że trochę mnie to zaniepokoiło. Czy istnieje jakiś sposób żeby ewentualnie go wyciszyć? Nie chcę żeby komputer chodził jak odkurzacz :slight_smile:

Można wyciszyć dysk programem hdd tune (http://www.hdtune.com/) zakładka aam. Poziom halasu 29,1 db(dane producenta)