Pomoc w wyborze dysku 3.5 "


(Barry 99) #1

Witam.

Tak jak w temacie - chcę kupić dysk twardy. Mój poprzedni ST3500320AS (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) już jest na wykończeniu. Chodzi o to, żeby nie był zbyt awaryjny i miał niezłą prędkość odczytu/zapisu. Pojemność - 1 Tb wystarczy.

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :slight_smile:


(Zajkosz) #2

Najmniej awaryjne dyski twarde są firmy wd. http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … D1002FAEX/ lub http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … D1003FBYX/ Reklamując dysk twardy bezpośrednio przez stronę Western Digital można skorzystać z 5-letniej gwarancji producenta. (tylko dyski wd caviar black i wd velociRaptor).


(Barry 99) #3

http://www.arest.pl/produkt/Dyski-twarde/4,14,0,0,0,cena:0_ms0;producent:27;Typ:Serial-ATA;Pojemno_s_c:1-TB%7C2-TB;Format:3.5_quot,/24282/WD-2-TB-64-MB-7200-obr-3-5-SATA2-WD20EURS/

A ten? Różnica w cenie niewielka, a dwukrotnie większa pojemność. Chyba że ma jakieś większe wady, jakbyś mógł mnie oświecić to byłbym wdzięczny.


(Zajkosz) #4

Rodzina dysków Caviar Green - Znakomity stosunek ceny do pojemności oraz zastosowanie energooszczędnej technologii powodują, że dyski WD Caviar Green idealnie sprawdzają się w postaci magazynów danych. Są chłodne, ciche, ekologiczne i oferują pojemność aż do 3 TB. Technologia WD GreenPower obniżyła temperaturę eksploatacji i zmniejszyła poziom hałasu. Dyski z tą technologią świetnie sprawdzają się w cichych komputerach i napędach zewnętrznych.

Rodzina dysków Caviar Black - Dyski Caviar Black stanowią niezwykle wydajną część rodziny dysków Western Digital. Połączenie technologii dwuprocesorowej, dużej ilości pamięci cache, potężnej pojemności i szybkich interfejsów robi swoje. W kategorii dysków magnetycznych tej firmy mogą z nimi konkurować jedynie dyski WD Velociraptor, które jednak cechują się znacznie mniejszą pojemnością.

http://www.benchmark.pl/strefa/najlepsze-dyski-twarde (na tej stronie zobaczyć rodziny dysków twardych)


(Aciwurra 69) #5

Jasne Green od black-a nie różni się !!


(Barry 99) #6

Dobrze, więc który z nich ostatecznie jest lepszy? Domyślam się, że ten 2Tb ma słabszą prędkość i jest bardziej hałaśliwy. Napiszcie który wy byście wybrali, bo to jednak nie jest taki mały wydatek i nie chcę być później rozczarowany.


(Zajkosz) #7

Jeśli stawiać na wydajność bierz Caviar Black (http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … D1002FAEX/) a jeśli na pobór mocy to Caviar Green (http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … -WD10EARX/) . JA bym brał ten pierwszy.


(Barry 99) #8

Dzięki, zapewne zdecyduję się na ten podany przez ciebie jako pierwszy, mam tylko jeszcze ostatnie pytanie. Czy będzie on pasował do mojej płyty głownej? Bo ten poprzedni miał SATA II, a ten ma SATA 600, co to oznacza?


(Zajkosz) #9

Twój poprzedni dysk miał sataII a ten ma sataIII(sata600). Te interfejsy są ze sobą kompatybilne. Będzie działał z twoją płytą główną.


(Barry 99) #10

Teraz już wszystko wiem. Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Poczytałem trochę opinie i jest jeden zarzut - duży hałas. Nie ukrywam że trochę mnie to zaniepokoiło. Czy istnieje jakiś sposób żeby ewentualnie go wyciszyć? Nie chcę żeby komputer chodził jak odkurzacz :slight_smile:


(Zajkosz) #11

Można wyciszyć dysk programem hdd tune (http://www.hdtune.com/) zakładka aam. Poziom halasu 29,1 db(dane producenta)