Pomoc w wyborze dysku zewnętrznego


(system) #1

Witam! Mam problem z wyszukaniem dla siebie dysku zewnetrznego....chcem aby mial-500-1000gb pojemności i był szybki....Jakiej firmy polecacie...i czy 2,5' a 3,5' dużą wielkościa sie różni....??? Przykład dysku którego znalazłem:

http://eltechbiur.alsen.pl/index.php/pr ... B_A62/none

co o tym sadzicie??? Pozdrowienia


(system) #2

Jeżeli chodzi o dyski 3,5 to polecam złożenie sobie samemu.Kupujesz sobie jakąś obudowę + dowolny dysk taki jak chcesz. Taki dysk potrzebuje dodatkowego zaisilania, które dostejesz razem z obudować.

Jeżeli chodzi o dyski 2,5 to pamiętam, że nie wymagały one dodatkowego zasialania. Wystarczało mu 1-2 portów USB.


(system) #3

A ten dysk samsunga to dobry jest??

-- Dodane 11.10.2009 (N) 17:51 --

Jakiej jakości jest ten samsung??


(Ssoske) #4

Może warto zastanowić się nad stacją dokującą do normalnych dysków. http://www.komputronik.pl/index.php/cat ... ujace.html - po zakupie takiej stacji wystarczy w niej umieścić dysk 2.5 lub 3.5 cala. Rozwiązanie nie jest co prawda tak wygodne jak zewnętrzne dyski na usb ale pozwala w znacznym stopniu zminimalizować koszty.

Niektóre z proponowanych przeze mnie stacji dokujących do dysków posiadają złącze e-sata, które zapewnia o wiele większe transfery niż usb2. Wybór należy więc do ciebie ale ja zw swojej strony też polecam e-sata :slight_smile:


(Eidems) #5

Żal, dysk musi mieć E-sata, wtedy transfer ma 3gb's a nie pare kilobajtów, najlepiej kup dysk 3,5 cala i do tego obudowe ze złączami firewire, USB i e-sata, obudowa droższa o paro złotych ale ma E-sata, jezeli w kompie nie masz z tyłu e-sata to kup sobie śledz na tył komputera,