Pomoc w wyborze HDD 1TB

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu dysku twardego 1TB na SATA II. Niestety nie wiem co mam wybrać co do marki i modelu, ponieważ są bardzo rozbieżne opinie na ten temat. Wiele osób poleca Samsungi i taki też miałem zamiar zakupić dokładnie z serii F3. Odradzono mi ten zakup i polecono jednak dysk marki Segate z serii 12. Wiem że dyski Segate ostatnimi czasy straciły strasznie na jakości i są dość awaryjne. Sam posiadałem i posiadam dyski właśnie Segate w moich komputerach i nigdy mnie nie zawiodły, tyle że są to starsze serie- obecnie mam serię 10 dysk 250 GB. Od nowego dysku oczekuję żeby był wydajny, szybki no i oczywiście cichy (głównie chodzi o to by nie wydawał przytłaczającego buczenia- może sobie terkotać delikatnie). Zamontowany on będzie jako SLEAVE czyli drugi dysk w PC stacjonarnym. (Biorę pod uwagę tylko te dwie firmy więc proszę o radę, który z nich mam wybrać i ewentualnie jaki model).

PS: Kwota jaką chcę przeznaczyć na niniejszy zakup to ok 360zł.

Pozdrawiam.

Seagate wcale nie są złe, jakoś z rok temu wypuścili jedną wadliwą serię i później udostępnili do niej poprawione firmware.

ja polecam firmę hitachi od samego początku korzystam z jej dysków jak dla mnie rewelacja, Mam w domu dysk 40Gb firmy hitachi zakupiony w 2001/2 roku. używałem go przez 6 lat żadnych problemów. teraz siedzi w kieszenie jako przenośny i nadal działa :slight_smile:

http://allegro.pl/item928449329_twardy_ … sklep.html

http://www.ceneo.pl/2095438

http://www.ceneo.pl/2094477

We wszystkich komputerach jakie miałem (czy użytkuję) głównie były/są Seagate. Nigdy żaden nie zawiódł. Obecnie mam w komputerze 2 sztuki Seagate: 250GB i 1TB. Poza tym teraz na dyski Seagate jest 5 lat gwarancji. Jakiś czas temu faktycznie były problemy z niektórymi modelami tych dysków, ale wynikały one z błędów firmware.

A ja nie będę opowiadał o przeszłości, tylko odwołam się do testów Samsunga F3:

http://pclab.pl/art38935.html

http://www.frazpc.pl/artykuly/776/Dyski … viar/Black

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/ranking/user/35/

Powiedz mi jak się spisuje ten 1TB chodzi mi o wydajność i hałas jaki wytwarza? Długo już użytkujesz go?

(to ważne informacje dla mnie ponieważ dysk będzie służył do przechowywania ważnych danych i nie chciałbym sytuacji takiej, że dysk pada a ja tracę dane, bo gwarancja gwarancją ale danych mi nie oddadzą :slight_smile:

Jak przeskanujesz dysk pod względem prędkości zapisu i odczytu, sprawdzisz dane SMART i wykonasz jakiś Error Scan, a wszystkie testy będą pomyślnie zakończone, to możesz być raczej pewien swoich danych.

Ja niezmiennie polecam Samsungi, obecnie z serii F3.