Pomoc w wyborze internetu

Witam, kończy mi się umowa z netią która mówiła mi że będę móc osiągnąć prędkość 8mega, po roku wiszenia na linii dowiedziałem się ze technicy stwierdzili że mogę mieć jedynie 1 mega, umowa już nie długo mi się kończy i nie ukrywam że taka szybkość mi nie wystarcza. W tym roku idę do technikum informatycznego co dodatkowo motywuje mnie do posiadania szybszego neta i tu mam do was pytanie :Jakie rozwiązanie mi polecacie? Internet potrzebuje do przeglądania stron , oglądania filmów w sieci, a także pobierania plików.

Rozglądnij się za dostępnymi dostawcami w Twojej miejscowości. Do wyszukiwarki wpisz nazwę swojej miejscowości. http://www.dostawcy-internetu.pl/ wyszukaj, porównaj oferty.

Niestety ta strona niewiele mi pomogła ale dziękuje za zainteresowanie, nie wierzę dostawcą internetu, dodam że sto metrów dalej również na kablu internet jest 6 mega

Najpierw rozglądnij się za internetem kablowym typu UPC,Vectra itd.

Później internet radiowy.Jeżeli tamta strona podana przez Bogdan_G nie podaje zadowalających wyników to pozostaje sprawdzić samemu w internecie za pomocą Google.

Wpisujesz w wyszukiwarkę “nazwę miejscowości” + “internet radiowy”.

Internet GSM jest ostatecznością.

O czym w tym zdaniu chciałeś powiedzieć?

W jakim sensie nie wierzysz?

W takim sensie że netia mówiła że będę miał 8 a po roku dostałem odpowiedz że jest możliwość tylko 1 więc jeśli dostawca mówi mi że będę miał np. 20 to mu nie wierze bo minimalnej szybkości mi do umowy nie wpisze.

Ja jestem zwolennikiem starej dobrej neostrady. Mieszkałem w różnych miejscach i zawsze chodziła bez zarzutu. Praktycznie 0 awarii - a jeśli są to szybko usuwane.

Mi tu nie chodzi o awaryjność tylko o szybkość. Jaki internet da mi szybkie stabilne łącze? Jak sprawdzić czy oferowana prędkość jest osiągalna?

Najszybsza i najstabilniejsza powinna być sieć kablowa.

Nie wiem jaki rodzaj internetu wybrałeś, ale przy kablowym lub radiowym jest kilka taryf do wyboru przed umową.

Przykład z oferty dostawcy kablowego:

Prędkość pobierania : -------do 10 Mb/s-----do 60 Mb/s -----do 250 Mb/s

Abonament :----------------- 39 zł ------------ 60 zł----------- 85 zł

Niestety nie ma 100% gwarancji stabilności.

Osobiście posiadam najmniej stabilny internet czyli GSM, ale prędkość pobierania jest prawie zawsze zbliżona do deklarowanej 4 Mb/s.

U mnie net chodzi czasami na 4 użądzeniach dlatego musi być stabilny i szybki w ofercie którą ty podałeś kluczowe jest słowo do

Hej,

Niestety mało który dostawca rozwiązań sieciowych oferuje deklarowaną, minimalną prędkość łącza - 99,9% operatorów zapewnia prędkość do. I nieprędko się to zmieni.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Siema, jeśli masz możliwość multimedii polecam pakiet 30down na 2 upload. Prędkość jest stała. Z origina/steama pobiera mi się średnio po 3.5-4MB. Rekord to 4.7. Internet mam już grubo ponad 2 miechy… Test na speed teście robię prawie codziennie… Czasami zdarzy się nawet 2-3 razy zrobić. (Mój poprzedni dostawca oferował 3 mega na 0.12 uploadu… Więc sami rozumiecie… :D) I jakieś 2 razy prędkość spadła do 29mega :)… Tak to twardo 30 ;d