Pomoc w wyborze karty graficznej do gier do 400 PLN

Witam, chciałbym kupić kartę graficzną do 400 zł. Karta miałaby być przeznaczona do gier.

Właściwości komputera:

Chipset: Intel 945GC

Grafika: Gainward GeForce 8400 GS NVIDIA GeForce 8400 GS

Dziękuje z góry za pomoc.

W tym budżecie dobrze wypada HD7770, np. Gigabyte Radeon HD7770 1GB rev. 2.0

 

Podaj model procesora i zasilacza.

dozuć kilka złoty i za 400-500zł kup GTX650Ti Boost zakup bedzie znacznie bardziej opłacalny niż jakieś słabe w porównaniu HD7770 ja do gier to tym bardziej geforce

Też tak myślałem nad geforce bo jakoś radeony mnie nie przekonują… Ale budżet max do 400 zł mam :frowning: Te karty pójdą mi na tej płycie głównej? Zasilacz jest 450W tylko teraz nie mam jak tego sprawdzić, procesor jest to: Intel Core 2 Duo E6320

Na dzień dzisiejszy karty graficznej o mniejszej wydajności niż HD 7770 nie warto kupować (TDP 80W). Niestety w przedziale cenowym do 400zł nie ma GeForca o zbliżonej wydajności, najbliżej są GTX 650 (TDP 64W) i GTX 650 Ti Boost 1GB (TDP 140W). Pierwszy z nich jest ok. 15% mniej wydajny, zaś drugi jest wydajniejszy o ok. 40%, ale kosztuje drożej.

jeśli chcesz jako tako grać w gry to odradzam zakup karty słabszej niż GTX650Ti Boost na tej karcie nawet w te bardziej wymagające tytuły zagrasz niskich/średnich ale pograsz we wszystko konfortowo bez problemów bez przycinek i spadków fps

jesli zamierzasz mieć ta karte przez najbliższy rok lub dwa to wymagania gier nie będą malały a wręcz przeciwnie tak wiec kupno słabszej grafiki mija się z celem

ja bym wolał bym dozbierać te kilka złoty