Pomoc w wyborze karty graficznej

Witam! Jak w temacie, chciałbym wymienić karte grafiki na bardziej wydajną.

Sprzęt to:

Proc- E8400 3Ghz

Mobo- Asus P5q

Zasilacz - Modecom 500W (wiem, że jest słaby, ale mam go od ok. 3 lat i problemów nie było)

Grafa- Radeon HD4850 512mb

Ram - Patriot 4Gb ddr2

Oczywiscie chciałbym poprawić wydajność w grach. Battlefield 3 ma problemy ze stabilnością na najnizszych detalach. Podobnie jak ostatni Ghost Recon. Przycinki, spadki klatek… Nie wiem do końca czy to wina już starego procesora czy karty grafiki i dlatego zwracam sie do Was o pomoc:). W razie zmiany karty, w gre wchodzi tylko Nvidia. Myślałem nad modelem GTX 560. Dodam jeszcze ze gram w 1366x768.

Jakim budżetem dysponujesz?

500-600zł. Celowałbym w używke:>

To, że pracował Ci poprawnie ze starszą kartą nie znaczy, że tak będzie z jakąś nową i mocniejszą. Bez wymiany zasilacza się nie obejdzie chociażby także z tego względu, że on pewne ma tylko jedną wtyczkę PCI-E (jeśli w ogóle?) i kiepskie okablowanie…

Rozumiem, ale nie wiem czy wymiana karty wiele wniesie. Jak gram w BF3 to uzycie procesora mam na 100% i klatki bardzo często spadaja do 15fps, zwłaszcza na tych bardziej otwartych mapach przy spoglądaniu na “panorame”. Czy wymiana na Q6600 (mogę kupić w dobrej cenie) spowoduje ze przybędzie fps? Szkoda mi troche pieniędzy na przesiadke na Core a wymiana jest z myślą własnie o tej grze.

Detale na low, w tle game booster i programy poprawiające wydajność od realmware, rozdzialka 1366x768.