Pomoc w wyborze karty graficznej

Witam zamierzam kupić http://www.netkomputer.pl/pl/o/PALIT-GF210-512MB-DDR3-VGADVIHDMI-PCI-E-silent-LP . Cena jest atrakcyjna karta jest nowa. I mam kilka pytan:

Typowa karta do… wyświetlania pulpitu, wolniejsza od 8600GT

kuba…

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Przepraszam za zły temat.

Kolejna karta do pasjansa. Jaki masz budżet i czy karta nowa i używana Cię interesuje?

budżet to chciałbym zamknąć do 100zł no chyba ze jakas na prawde dobra okazja sie trafi dlatego w jakas uzywana bede celował ale na gwarancji mi zalezy.

Za tą kasę to kupisz kartę do wyświetlania pulpitu. 300zł to takie minimum jak Ci zależy na karcie do gier chyba, że nie grasz to wtedy kup co chcesz wszystko to jedno wielkie g…

no ale ja chce coś typu geforce 8600 albo nawet te 9x00 . Używane da rade znalezc do 100 zł chyba… :wink: http://allegro.pl/karta-graficzna-geforce-8600-gt-256mb-pci-e-rok-gw-i4588429014.html ta zła ? mialem taka dlugo czasu i gdy w które grałem i gram czyli League of Legends działało :wink:

Z tych czterech to 8600

a jakieś wasze propozycje ?:wink:

Co za bzdura, jakie wyświetlanie pulpitu, jakie 300 złotych! Przecież kolega wyraźnie napisał, że zależy mu głównie na tym, aby karta nie ustępowała wydajnością swoim poprzedniczkom. Szatanie, widzisz i nie grzmisz!

 

@kuba…, w tej cenie powinieneś się rozglądać za 9600 GT, których zwykle jest od groma na Allegro. Podejrzewam, że wśród nich znajdziesz ofertę z kilkutygodniową gwarancją rozruchową, bo na nic innego nie powinieneś liczyć. Każda inna karta będzie po prostu gorsza.

 

EDIT:

Przeglądając Allegro, z czystej ciekawości, natrafiłem na coś takiego: http://allegro.pl/karta-graficzna-ati-radeon-hd5670-512mb-ddr5-gwar-i4607758234.html - polecam tę kartę. Dlaczego? Proste - sam jej używam :stuck_out_tongue: Jest wydajniejsza od 9600 GT, a w League of Legends mam stabilne 80 FPS-ów na full detalach i rozdzielczości 1920x1080, w teamfightach nie spada poniżej 60 klatek na sekundę. Ceny tych kart zazwyczaj są wyższe niż 100 złotych, więc jest okazja.

wreszcie ktoś uważnie przeczytał za co dziękuje. :wink:

Niestety, ludzie bardzo często zapominają o tym, że nie każdy jest w stanie wydać kilkaset złotych na podzespół, więc nie potrafią spojrzeć na sprawę z perspektywy osoby poszukującej porady.

 

Jeśli 8600GT wystarczała Ci, byłeś zadowolony i nie odczuwałeś żadnych negatywnych stron, to powinieneś wziąć ją. Gwarancja daje poczucie bezpieczeństwa, nie dziwie się, że tak Ci na tym zależy. Jeśli jednak chciałbyś ustawić w swoich grach trochę wyższe detale, nie bojąc się jednocześnie że gra stanie się niegrywalna, sugeruję przemyśleć HD 5670 :slight_smile:

Ze swojej strony mogę dodać, że mam tę kartę od blisko 4 lat. Nigdy nie dziczała, nie pojawiały się artefakty. Chłodzenie (od Sapphire) jest bezgłośne, a karta w stresie nie przekroczy 60 stopni. Przemłóciłem na niej takie tytuły jak Wiedźmin 1 (full), GTA 4 (coś koło średnich) czy Wiedźmin 2 (nisko-średnie). i zawsze była masa frajdy, momentami pewnie więcej niż ci, którzy biorą karty z najwyższych półek :stuck_out_tongue:

wielkie dzięki ci za pomoc! decyduje sie więc na tą co ty masz. :wink: