Pomoc w wyborze konsoli pod kątem gier dla dziecka

Cześć. Stanąłem przed wyborem zakupu pomiędzy konsolami Xbox One a Play Station 4 gdzie najbardziej mi zależy na ilości gier dla dziecka 5-6+ tj. np. Lego. Z portalu o grach wyliczyłem, że zarówno na PS4 jak i XONE ilość gier jest porównywalna tj. jakieś kilkanaście, jednak jeśli wziąć pod uwagę kompatybilność wsteczną z XBOX 360 gier z serii lego robi się grubo ponad dwadzieścia.

  1. Czy wszystkie/większość gier z X360 da się uruchomić na XONE?
  2. Jak wygląda sprawa z Cross Play, z tego co doczytałem można grać naprzemiennie w gry z Windows10-XboxOne, ale czy można grać w domowej sieci jednocześnie na PCcie z dziesiątką i konsoli Xbox One?
  3. Jak na dziś dzień wygląda sprawa z odsprzedawaniem gier, czy wersje pudełkowe można bez problemów sprzedawać po przejściu gry czy przypisuje się ona jakoś na stałe do naszego konta?
  4. Jak wygląda sprawa jak wyżej ale z wersjami cyfrowymi?
  5. Na PS4 jest podobno więcej gier tzw. exclusivów, ale pod kątem dziecka która konsola bardziej się dla niego nada?

Weź jeszcze pod uwagę taki czynnik jak limitowanie czasu spędzonego przez dziecko przed tą zabawką. Właściciele zapewne będą wiedzieli najlepiej, ale z tego co czytałem w sieci wynika, że PS4 pozwala dość dobrze ogarnąć ten temat. To tak na głos.
A teraz po cichu :wink: Kup taką, która bardziej ci odpowiada, a żonie jakiś fajny prezencik. Nie zauważy dodatkowego klocka obok telewizora - przynajmniej nie od razu, a później będziesz jechał na wersji, że “to dla dziecka do LEGO” :wink:

Czytałem akurat o tej aktualizacji PS4 z tym czasem grania, ale tu mi to niepotrzebne :slight_smile:
Dla mnie to granie na PCcie ma tylko sens, nie ogarniam pada bo dobre kilka, kilkanaście lat nie grałem na konsoli stąd mysz+klawiatura to moje kontrolery.

Ja bym z dzieckiem chodzil na spacer, a nie sadzał go przed telewizorem, pada w ręke i niby święty spokój. Nie wspomnie, że trzeba być wyrodnym rodzicem :stuck_out_tongue:

Gdy telewizję ogląda od wielkiego dzwona, nie ma swojego komputera, ani telefonu (choć jego rówieśnicy posiadają) chyba nie jest zbyt dużym ‘okrucieństwem’ pograć z nim na konsoli, zwłaszcza gdy warunki na zewnątrz to ~250 µg/m3 PM2.5?

No tak zgoń na powietrze :stuck_out_tongue:

Obecnie to nie wiem czy najlepszą opcją dla dziecka nie będzie Nintendo Switch. Tym bardziej, że można zabrać konsolkę na jakiś wyjazd zamiast tableta do grania. Ale jeśli myślisz też o graniu dla siebie właściwie wszystko jedno czy ps4 czy xbox. W większości gry te same, wiec to już kwestia gustu - co lepiej wygląda na półce

1 polubienie

No ja bym jednak proponował w starszą klasykę jak nawet zwykłe Wii. Tak konsola jak i gry tanie jak barszcz, a same gry idealnie trafione do rodzinnej zabawy, choć nie neguję całkowicie najnowszych konsol. Wiem jednak że pomimo dużego technologicznego odstawania Wii na przeciw Xboxa czy PS3/4 to jednak ta konsola potrafi do siebie przekonać pewnego rodzaju innowacyjnością i fajnymi tytułami.