Pomoc w wyborze konsoli pod kątem gier dla dziecka

(Axles) #1

Cześć. Stanąłem przed wyborem zakupu pomiędzy konsolami Xbox One a Play Station 4 gdzie najbardziej mi zależy na ilości gier dla dziecka 5-6+ tj. np. Lego. Z portalu o grach wyliczyłem, że zarówno na PS4 jak i XONE ilość gier jest porównywalna tj. jakieś kilkanaście, jednak jeśli wziąć pod uwagę kompatybilność wsteczną z XBOX 360 gier z serii lego robi się grubo ponad dwadzieścia.

1. Czy wszystkie/większość gier z X360 da się uruchomić na XONE?
  2. Jak wygląda sprawa z Cross Play, z tego co doczytałem można grać naprzemiennie w gry z Windows10-XboxOne, ale czy można grać w domowej sieci jednocześnie na PCcie z dziesiątką i konsoli Xbox One?
  3. Jak na dziś dzień wygląda sprawa z odsprzedawaniem gier, czy wersje pudełkowe można bez problemów sprzedawać po przejściu gry czy przypisuje się ona jakoś na stałe do naszego konta?
  4. Jak wygląda sprawa jak wyżej ale z wersjami cyfrowymi?
  5. Na PS4 jest podobno więcej gier tzw. exclusivów, ale pod kątem dziecka która konsola bardziej się dla niego nada?

(WODZU) #2

Weź jeszcze pod uwagę taki czynnik jak limitowanie czasu spędzonego przez dziecko przed tą zabawką. Właściciele zapewne będą wiedzieli najlepiej, ale z tego co czytałem w sieci wynika, że PS4 pozwala dość dobrze ogarnąć ten temat. To tak na głos.
A teraz po cichu :wink: Kup taką, która bardziej ci odpowiada, a żonie jakiś fajny prezencik. Nie zauważy dodatkowego klocka obok telewizora - przynajmniej nie od razu, a później będziesz jechał na wersji, że “to dla dziecka do LEGO” :wink:

(Axles) #3

Czytałem akurat o tej aktualizacji PS4 z tym czasem grania, ale tu mi to niepotrzebne :slight_smile:
Dla mnie to granie na PCcie ma tylko sens, nie ogarniam pada bo dobre kilka, kilkanaście lat nie grałem na konsoli stąd mysz+klawiatura to moje kontrolery.

Ja bym z dzieckiem chodzil na spacer, a nie sadzał go przed telewizorem, pada w ręke i niby święty spokój. Nie wspomnie, że trzeba być wyrodnym rodzicem :stuck_out_tongue:

(Axles) #5

Gdy telewizję ogląda od wielkiego dzwona, nie ma swojego komputera, ani telefonu (choć jego rówieśnicy posiadają) chyba nie jest zbyt dużym ‘okrucieństwem’ pograć z nim na konsoli, zwłaszcza gdy warunki na zewnątrz to ~250 µg/m3 PM2.5?

No tak zgoń na powietrze :stuck_out_tongue:

(blackgrzywa) #7

Obecnie to nie wiem czy najlepszą opcją dla dziecka nie będzie Nintendo Switch. Tym bardziej, że można zabrać konsolkę na jakiś wyjazd zamiast tableta do grania. Ale jeśli myślisz też o graniu dla siebie właściwie wszystko jedno czy ps4 czy xbox. W większości gry te same, wiec to już kwestia gustu - co lepiej wygląda na półce

(KaiQ) #8

No ja bym jednak proponował w starszą klasykę jak nawet zwykłe Wii. Tak konsola jak i gry tanie jak barszcz, a same gry idealnie trafione do rodzinnej zabawy, choć nie neguję całkowicie najnowszych konsol. Wiem jednak że pomimo dużego technologicznego odstawania Wii na przeciw Xboxa czy PS3/4 to jednak ta konsola potrafi do siebie przekonać pewnego rodzaju innowacyjnością i fajnymi tytułami.