Pomoc w wyborze laptopa ok. 4000zł

Witajcie.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc, uwagi i jakąkolwiek inicjatywę.

Tak jak w temacie.
Poszukuję laptopa. Jeśli już mam wydać pieniądze to chciałbym coś dobrego żebym mógł spokojnie pograć w najnowsze tytuły itp.
Najlepiej gdybym dostał go w sklepie “komputronik”
Budżet ± 4000zł (lepiej mniej niż więcej :wink: )

Wiem, że jest tego dużo ale o każdym gdy coś czytam, oglądam to wynajduje wady a chciałbym żeby to był przemyślany zakup i posłużył parę lat.
Moje typy:

Tu niestety nie ma modelu 15PL20 :frowning:

Fajnie jakby znalazł się 17,3 cala i posiadający napęd.
Może być bez systemu. Nawet i lepiej.

Żaden z wymienionych MSI i Lenovo to już stare modele. DM 2 Gb vramu i GTX1050 w tej cenie nie warto.

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti
Matryca FULL HD IPS lepsza od TN, podświetlana klawiatura na biało, dobre wykonanie aluminiowa obudowa, miejsce na dysk SSD m.2. Grafika na lepszym poziomie od GTX1050ti w dodatku w cenie system Windows 10.

Hyperbook N85 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050Ti
Hyperbook N85 i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti
Matryca FULL HD IPS całkiem niezłej jakości jak na kadłubek, dobra wydajność, stabilna praca nawet pod obciążeniem, wygodna klawiatura podświetlana (RGB), łatwy dostęp do podzespołów, bogaty zestaw złączy, wymienny akumulator bez integracje w obudowę dzisiaj to rzadkość. Jest to Polski kadłubek na bazie Clevo.

Najpierw rozważam wszystko co dostanę w komputroniku. Muszę się wspomóc ratami a sklepu x-kom nie mam w pobliżu.
Pierwsze słyszę o jakimś Hyperbook. Brzmi jak chińskie gó…
DM owszem nie jest najlepszy ale pisałem o 15pl20

Jeśli udałoby się go zdobyć.

Hyperbook to Polska Firma kadłubków o wiele większe mam do niej przekonanie jak do DM o której tak naprawdę nic rzetelnego w internecie nie znajdziesz, jak już to sponsorowane. Jedyny plus to niska cena za konfigurację choć i5HQ i GTX1050ti spokojnie by wystarczy do Twojego użytkowania.

Raty są też on-line więc nie widzę problemu.

Nie chcę załatwiać takich rzeczy przez internet…
No i w tych twoich nie ma dysku ssd a zapewne różnica by była.

Coś o nim ktoś powie?
Jeśli nic tańszego się nie znajdzie równie dobrego to warto?

Jeżeli nie przeszkadzają ci poniższe wady:

Laptop po evencie PGA, posiada drobne rysy i przetarcia

to przeczytaj recenzję: Test laptopa Dell Inspiron 15 7567

Czytałem. Nic niepokojącego tam nie znalazłem.
Nikt nie poleci niczego lepszego ?

Jutro w X-komie będzie gamingowy Asus w dobrej cenie.

Mógłbym poprosic jakiś link ?

  1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisujesz www.x-kom.pl
  2. Naciskasz Enter
  3. Wyświetla się strona internetowa i pojawia baner:
    https://cdn.x-kom.pl/i/img/banners/normal,,czarny-piatek-nadchodzi-promocja-rabat-top.png
  4. Klikasz na wspomniany baner i pojawia się taka strona:
    https://www.x-kom.pl/czarny-piatek
  5. Przewijasz ją w dół i dostrzegasz produkt ASUS ROG Strix GL553VE
    https://www.x-kom.pl/p/341170-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-gl553ve-i7-7700-8gb-1tb-win10-1050ti.html

Dotarłem tam po wnikliwym przeanalizowaniu słów kluczowych:

  1. Jutro
  2. x-kom
  3. ASUS

A system operacyjny masz? Jeżeli rozważasz pirata to uprzedzam, że sklepy robią potem problem z gwarancjami. W prawdzie nie mają jakiegoś większego prawa, ale na choinke się z nimi użerać?

Taki wybrałem, dostęp do systemu mam. Uważacie to za dobry wybor ?

moim zdaniem fajny, solidny, parametry naprawdę ok, chłodzenie dobre, wg mnie dobry wybór.

Fajnie przeczytać chociaż coś pozytywnego ;p
Do tego podstawkę chłodzącą i jakąś fajną myszkę mam zamiar wziąć, mam nadzieje, że będzie śmigać i wybrałem najlepszą opcję ;p

Jest ok patrząc na wydajność tylko przepłacasz dalej
Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256 GTX1060 doliczając dysk HDD (200 zł) masz dalej stówę w kieszeni.

a Ty dalej z x-komem jakbyś ich reklamował. Napisałem wcześniej, że komputronik i że x-komu nie mam pod ręką.
Jakbym miał kupić dysk, zamontować i jeździć po x komach to mi wyjdzie 200zł drożej niż ten z komputronika.
Zresztą w komputroniku mam znajomości i dobrze do mnie podchodzą więc rzeczy typu akcesoria, system, raty, ubezpieczenie mam na fajnych warunkach czyli ogólnie rzecz biorąc- nie, nie przepłacam względem twojego linku.

Wg tego testu wygląda przyzwoicie, choć jak to u Lenovo w Gamingowych laptopach bywa, obudowa ma swoje bolączki.

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Legion-Y520-GTX-1060-Max-Q.247536.0.html

Procesor chłodny, obudowa też. Wygląda przyzwoicie.

Widzę, że budżet poszedł w górę.

Trzymałem go dzisiaj w ręku, Nie jest tak masywny jak 17 calowy i faktycznie ta obudowa jakaś mega mocna z pewnością nie jest ale na szczęście nie mam tendencji do niszczenia rzeczy więc jestem dobrej myśli :wink:
Trochę mi szkoda jedynie, że nie ma w nim tego zestawu głośników co w 17 calowym. One grają naprawdę mega. Włączając tą samą piosenkę z 2 laptopów 15 calowy znika. Wcale nie słychać go. Ale cóż. Wszystkiego jak widać mieć nie można.

Tak, troszkę urósł, Dobrze, że się zdecydowałem bo codziennie wzrastał o tysiąc :smile:

Jest jeszcze wersja y720 która jest lepsza od y520.