Pomoc w wyborze laptopa/tablet PC

Witam, szukam laptopa żeby po obróceni/złożeniu ekranu zmieniał się w tablet PC. Najlepiej żeby był wyposażony w technologie Wacom. Będę nim pracował z programami z Adobe Creative Suit 5. Jedyny rozsądny model jaki znalazłem to HP TouchSmart tm2, niestety jest on dość mały (12"), czy są takie laptop/tablet z ekranem o przekątnej 14", 15", i czy jest warto inwestować w tego typu urządzenie.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Używam HP Compaq 2710p i uważam, że 12" to odpowiednia wielkość - 15" tablet mógłby być trochę za duży. Chyba nie jestem osamotniony w tym poglądzie, bo z tego co przejrzałem to chyba nie istnieją Tablet PC “convertible” większe niż 12,1".

Oprócz Touchsmarta tm2 da się znaleźć biznesowe tablety od HP - mój jest dość stary, 2730p to poprzednia generacja, aktualny jest Elitebook 2740p, ale jego cena jest kosmiczna. Od Della jest oferowany Latitude XT2, którego cena pewnie też jest kosmiczna (nie sprawdzałem), Lenovo ma swoje Thinkpady X61.

Zwróć jednak uwagę, że wszystkie z wymienionych komputerów, to klasa “biznes” (i to “enterprise”) - jedyny Tablet PC obecnie skierowany do masowego rynku to TouchSmart tm2, aktualne nadchodzące lub świeże w rodzaju Asusa Eee T91, T101 czy Lenovo IdeaPada S10-3t są zazwyczaj wielkości 10" lub nawet mniejsze. Tablet PC przyjęły się tylko w niektórych sytuacjach (i to właśnie biznesowych), dość rzadko są stosowane. Może wraz z modą na tablety się to zmieni, ale idzie się trochę w inną stronę obecnie niż w klasycznym pomyśle TPC - dlatego są mniejsze.

Jeżeli zamierzasz wykorzystywać go do faktycznie pracy graficznej - o wiele lepszy będzie zwykły laptop i oddzielny tablet graficzny (np. Wacom Bamboo, rozmiaru A5 albo A6) - czujniki montowane w ekranach tabletów są zdecydowanie mniej czułe (ledwie kilkadziesiąt stopni nacisku, a nie 1024 jak w zwykłych tabletach), mogą być też mniej wygodne.

Za to do pracy w terenie, pisania odręcznego, czy ewentualnie przeglądania internetu w domu na kanapie są dość wygodne :wink: