Pomoc w wyborze laptopa


(Mudimek) #1

Witam, od razu przepraszam za zakładanie nowego tematu, jednak w tym przyklejonym w ogóle nie ma odezwu, a bardzo zależy mi na czasie. Teraz przechodząc do meritum -

Jestem świeżo upieczonym studentem politechniki, i dlatego zamierzam uzbroić się w nowego laptopa. Ma on pełnić jednocześnie role komputera stacjonarnego na którym będę mógl bez przeszkód pograć w niektóre nowsze gierki (np. diablo 3) i obejrzeć czasami jakiś filmik. Poza tym zamierzam go używac także na zajęciach z programowania czy innych tym podobnym, a także na wykładach do notowania. Nie wiem jakie wymagania ma program autocad, ale także byłoby dobrze żeby spokojnie go uciągnąl. Jeśli chodzi o wielkość monitora nie stanowi ona różnicy, ale nie potrzebuje ani dużego, ani małego czyli myśle ze 15,3 cala albo 17 byłoby ok. waga również nie gra roli, tak samo jak pojemność dysku, ale za to jak najdłuższa praca baterii mile widziana, aczkolwiek nie jest to priorytetem. aaa cena do 3tysiecy zł.

z góry dziękuję!

http://www.morele.ne...ht00rpl-442682/

http://www.morele.ne...d-sx023-502440/

może któryś z tych? czy za 300-400 zl wiecęj można znaleźć coś bardziej godnego uwagi?


#2

mudimek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Mudimek) #3

Ok, już wszystko ok!


(falcon89) #4

Popraw linki.

Dodane 05.10.2012 (Pt) 7:44

Coś takiego http://www.x-kom.pl/p/116474-notebook-l … vd-rw.html

Do autocada przyda się duża ilość ramu.

Grafika GTX 660M obecnie najwydajniejsza karta jaka jest montowana w laptopach w tym przedziale cenowym.


(Starchris) #5

Dalej nie poprawiłeś linków

Jak chcesz mieć laptop do grania i do wymagającej pracy to z pewnością przyda się dobra karta graficzna. W twoim zasugerowanym przedziale cenowym, karta GTX 660 wspomniana przez kolegę falcon89 będzie optymalnym wyborem i staraj się kupić laptopa z taką właśnie kartą.

Wspomniałeś, że możesz dołożyć kilkaset złotych, to ja proponuje Ci laptop jeszcze szybszy, bo z czterordzeniowym procesorem. Pamięci jest 8 GB ale w przyszłości możesz rozbudować do 16.

http://allegro.pl/lenovo-y580-i7-3610-8 … 76770.html


(Mudimek) #6

http://www.komputronik.pl/product/16676 … 12_GB.html

A co myślicie o tym w porównaniu do tych zlinkowanych przez was?


(Starchris) #7

Chyba nie myślisz kupować laptopa do gier i autocada z kartą GT630 (jest bardzo słaba). Niestety bardzo nietrafny wybór.

Z kolei sytuacja jest tak naprawdę taka, że do 3 tyś zł, nie kupisz nic lepszego i nowego jak Twój zasugerowany model, czyli dwurdzeniowy procesor i GT630. Zalecam dołożyć kilkaset złotych i wziąć laptop z czterordzeniowym procesorem i kartą GTX 660.