Pomoc w wyborze między HTC a LG

Witam

Przymierzam się do przedłużenia umowy z Play i interesują mnie 2 telefony:

LG P500 Swift Plus oraz HTC Wildfire

A konkretnie chodzi mi o to: aby telefon się nie zawieszał, chciałbym aby na tym działała nawigacja(wiem, że będzie ale chodzi mi o stabilność) oraz o awaryjność tych telefonów. Będę dużo rozmawiał i nie chciałbym aby czasem mi się zawieszał i restartował jak to się dzieje na symbianie w nokii E51. Proszę o konstruktywne opinie.

Awaryjność telefonów LG jest duża, a HTC trochę mniejsza. Za podobną cenę jest lepszy telefon ZTE Blade. Lepiej sobie radzi z aplikacjami 3d. Choć nie wiem ile ten lg ma ramu bo procesor z taktowania odrobinę więcej ma. To można w salonie zobaczyć przecież te 2 telefony jeszcze.

bierz HTC :slight_smile:

Ta jasne, sam się zastanawiam nad LG p500. Co do HTC, odpada, ma mniej ramu, słabszy procek [q 7225], tragiczny wyświetlacz [i kolory i rozdzielczość], telefon laguje. W sumie na jego korzyść przemawia tylko wykonanie i aparat.

LG:

  • Oficjalnie będzie mieć androida 2.3

  • Ma 512 Ramu

  • Dobra bateria

  • Aparat w miare dobry [lepszy niż w ZTE blade], niestety bez diody

  • Procek się łatwo kręci, możesz z niego wyciagnąć 800 Mhz

  • Fabrycznie odtwarza Divx

  • Wykonany z gumowanego plastiku, który jest przyjemny w dotyku :stuck_out_tongue:

  • Co do awaryjności, to poczytałem trochę na jego temat i w sumie ludzie się nie skarżyli, występuje tylko bug związany z lagowaniem ekranu podczas dotykania palcem, nie jest uciążliwy chyba, że dużo grasz, można go łatwo usunąć wgrywając fix.

Ogólnie w tej klasie telefonów do wyboru pozostaje ci ZTE, LG p500 i może Samsung Galaxy Gio. Nad nimi się warto zastanowić.

E: Jeśli w dużym stopniu zależy ci na nawigacji to może warto się nad nokią zastanowić ?, słyszałem dużo dobrego o Ovi ?

no więc tak jeżeli chodzi o nawigację miałem przyjemność na ovi już jechać, nie podoba mi się, nie chce instalować na tym garmina bo się tnie na symbinach. Myślałem właśnie o czymś nowym i na innym systemie. ZTE blade i Samsung mi się nie podoba pod każdym względem. Wybór tylko między tymi dwoma. Zastanawiam się czy czasem ten mający więcej Mhz nie jest gorszy jakościowo od tego co ma mniej.

Jak wspomniałem wcześniej LG są awaryjne. Jednak wolę mieć telefon przy sobie niż w serwisie.

Bierz HTC a od LG bierz tylko lodówki i telewizory :slight_smile:

Telefony od LG są mega awaryjne, choć jest grono którym się nie psują.

A HTC się nigdy nie psują, tak? Fakt faktem, że HTC to firma solidniejsza, ale jak pisałem wcześniej ten model czyli WF to czarna owca. LG bije go w każdym z parametrów, poza aparatem i może wykonaniem. Jest też dużo wydajniejszy, procesor w HTC ma nie tylko niższe taktowanie, ale jest też starszy. Powiedziałbym archaiczny. Mój znajomy ma ten telefon i wyraźnie laguje [ta nakładka HTC sense czy jakoś tak]. Najlepiej będzie jak sam weźmiesz te 2 telefony do ręki i chwile na nich popracujesz [idź do komisu]. Dla mnie HTC odpada ze względów oczywistych, ale jeśli jego praca cie zadowoli [weź pod uwagę że nie będzie aktualizacji do nowszego androida, chyba że wgrasz nieoficjalny rom tracąc gwarancje], i ekran z niską rozdzielczością nie odstraszy to możesz go wziąć ze względu na wykonanie, i może na mniejszą awaryjność [HTC to producent z Tajwanu :)].

E: Tak jak wspomniałem wyżej sam zastanawiałem się nad HTC dlatego dość dużo czytałem w tym temacie :P, żeby nie żałować wyboru, i nie spotkałem się z opiniami żeby LG się sypało, jednak to jest telefon z androidem, a nie wcześniejsze buble od LG, które to faktycznie można było sobie darować już na starcie :].

w sobotę idę do salonu to też opisze swoje spostrzeżenia

Nie polecam Wildfire - kolega ma i jak klikałem sobie od tak, to gdy przeglądam sobie to jest w miarę OK, ale gdy odpalę jakąś gierkę to… heheheheh, pokaz klatek :smiley:

Z tych dwóch faktycznie lepiej jest brać LG, co masz do wyboru jeszcze :wink:

mogę jeszcze takie modele ale to musiało by mieć coś bardzo przekonać do tych telefonów: Sony Ericsson X8 , Samsung Galaxy i5700

, Samsung Galaxy 551 , Samsung Galaxy Ace S5830 ,ZTE Blade

Czemu nie ZTE Blade :)?

Z tego co podałeś to ZTE albo ewentualnie SG Ace, ale on jest droższy odrobinę. Obczaj w salonie bo w sumie wszystkie te telefony są podobnej wydajności.

te telefonu są w zasięgu 1 zł, max 49. nie chce więcej wydawać na tel bo nie potrzebuje. Do moich zastosować wystarczą.

No ok. a co ma samsung takiego żebym się na niego skusił. Chodzi mi o przewagę nad HTC i LG.

ZTE Blade , przyjrzę się, ale szczerze mówiąc nie znam tej firmy, nawet niedostępny w tej chwili w Play

Na korzyść Ace przemawia aparat 5 Mpix + dioda led + filmy 30fps, i podkręcony procek do 800 MGhz i w sumie tyle, środek ten sam co LG i ZTE, ma mnie ramu tylko, ale tobie i tak powinno wystarczyć. Skoro telefony są w tej samej cenie to możesz się nad nim zastanowić, ale moim zdaniem nie posiada nić czego by konkurencja nie miała [może ten aparat i wyświetlacz 3,5’, ale rozdziałka taka jak w LG, niższa niż w ZTE]. Osobiście nie podoba mi się jego wygląd, podobny do Iphona. Z tego co widzę to ZTE jest dostępny w play cały czas.

E: Pooglądaj recenzje na YT, ale pamiętaj żeby brać na nie poprawkę, może to ci pomoże w wyborze.

http://www.play.pl/pl/telefony/zteblade/index.html tu jest informacja o niedostępności :slight_smile:

czym więcej modeli tym gorzej dlatego chciałem wybierać między dwoma

to jutro rzucę okiem na tego Ace