Pomoc w wyborze między laptopami

Witam

Piszę do was z prośbą o poradę w wyborze miedzy 2 laptopami. Niedługo w moim mieście ma zostać otwarty sklep Media Markt, a że akurat moja mama chce zakupić laptopa, jest to chyba najodpowiedniejszy moment. Laptop będzie do użytku biurowego tak więc niby nie ma zbyt dużych wymagań, lecz czasem i ja chciałbym zagrać na nim w jakąś mało wymagającą grę :slight_smile:

Do wyboru z promocji są 2 laptopy. pierwszy Acer aspire 5315 za 999zł i Amilo PI2512 za 1299zł. I teraz pojawia się pytanie, który wybrać, czy opłaca się wydać te 300zł więcej, czy może w ogóle nie brać żadnych z w/w laptopów, tylko zastanowić się nad innym modelem do 1300zł ?

Mam nadzieję na waszą pomoc i porady :slight_smile:

Do 1300 zł raczej nie kupisz niczego porządnego. Minimum funduszy to według mnie 1700zł, a jak do gier to 2000zł

Pozdrawiam :smiley:

Squall2008, też właśnie tak się teraz zastanawiałem nad “funduszami” które można było by przeznaczyć na laptopa i myślę ze 1700zł dało by się wyciągnąć :smiley: Tak więc jeśli masz jakieś propozycje to wal :slight_smile: a jeszcze co do gier to raczej wątpię by były one, aż tak ważne, powiedziałem to na zasadzie jednej z możliwości, komputer ma być najbardziej wydajny w znaczeniu biurowym :]

A może jakiś komputer stacjonarny ( czyli normalny PC ) ?

W domu mam już 2 komputery stacjonarne, w zasadzie to 1 z którego można spokojnie korzystać (drugi to Duron 700 Mhz :))

Mama chciała zakupić laptopa ze względu na jego “przenośność”, ponieważ bardziej lubi pisać i przeglądać internet na świeżym powietrzu, bądź w dowolnym miejscu w domu, niż być uzależnionym od komputera stacjonarnego. Ja osobiście wolę stacjonarne “PieCyki”, w sumie niedługo zamierzam złożyć jakiś zestaw dla siebie i na pewno poproszę was o pomoc, no ale nie o tym teraz :slight_smile:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=HP+6720S-KU475ES

Może taki laptop?

A zobacz na Allegro VBI?

Posiadam nooteboka Toshiba Satellite notebook sprawuje się świetnie ale cena to 3500 zł, ale nie dawno mój brat kupił sobie za niecałe 1700 zł notebooka Fujitsu-Siemens Amilo Pa2510 i ten lapek chodzi szybko w Windows Vista Home Basic oraz gra bez zacięć w gry np. Toca Race Drive 3, Resident evil 4. Polecam jak za takie pieniądze to super lapek. Na bateri 6cell trzyma 2,5 godz. Dane techniczne:

AMD Turion X2 @ 1,60GHz

2GB DDR2 667MHz Hynix

160GB HDD

ATI Radeon X1200 z 128MB pamięci własnej

Wi-Fi

DVD-RW

Witam

Po chwilowej nieobecności (troche za dużo spraw na głowie) powracam, by pomęczyć was moimi pytaniami :slight_smile:

Tak więc, chcę porównać i zestawić wszystkie wymienione laptopy, plus 1 moją nową propozycję i czekam na waszą pomoc w wyborze “tego jedynego” :))

Laptop by: Paracik

HP 6720S KU475ES

Procek: Pentium Dual Core T2410 (2,0 GHz, 1 MB cache)

Ram: 2048 MB

Dysk: 250 GB

Grafa: Intel Graphics Media Accelerator X3100 (384 MB)

Cena: 1700 zł

Dawid18 (niestety nie wiem o jakiego laptopa chodziło, a allegro aktualnie nie działa :()

Procek:

Ram:

Dysk:

Grafa:

Jarek N.

Procek: AMD Turion X2 @ 1,60GHz 512KB cache

Ram: 2GB DDR2 667MHz Hynix

Dysk: 160GB

Grafa: ATI Radeon X1200 z 128MB

Cena: 1600 zł

Laptop by me

Asus X59SL

• Core 2 Duo T5450

• 1.66 GHz 2mb pamięci podręcznej

• RAM 3072 MB

• Karta graficzna ATI HD3470 256mb

• DYSK 160GB

Cena: 1900zł

Moim zdaniem najlepszy z wymienionych jest ten Asus podany przeze mnie, wiem że jest o 200 zł droższy ale chyba opłaca się tyle dopłacić :slight_smile: Szczególnie, że laptop byłby na miejscu w Media Markt i nie trzeba byłoby się bawić z wysyłka. Ale czekam na wasze zdanie i poprawki, ponieważ co do sprzętu a szczególnie laptopów, to niestety nie posiadam zbyt dużej wiedzy :slight_smile: