Pomoc w wyborze monitora

Witam.

Po dwóch latach działania na laptopie wracam do działania na komputer stacjonarny, który w niedługim czasie złoże od podstaw. Aktualnie mam monitor kineskopowy, który nadaje się już tylko do recyklingu. Obraz jest słabo czytelny a od dłuższego używania oczy bolą… W takiej sytuacji zamierzam kupić drugi monitor. Moje pytanie, jaki monitor wybrać? Interesują mnie tylko Samsungi, BenQ i LG jedynie, że polecicie coś sprawdzonego i wartego uwagi. Myślę, że 19-21 cali zadowoli mojego oczekiwania. Rozglądałem się już nawet trochę po allegro i napotkałem poważny problem, różne rozdzielczości. Moje pytanie, czy warto kupować monitor FulHD do przeglądania stron internetowych i grania? (do filmów mam TV FullHD 42 cale) czy lepiej kupić coś o rozdzielczości 1366?

Proszę o pomoc

najlepiej monitor z matrycą IPS firmy LG cena około 550 zł

@ByczY Ile masz na monitor?

Monitor bierz FulHD.

Nie chce wydać za dużo. Gdybym zmieścił się w 350zł byłbym szczęśliwy, jeśli się nie da to wydam nawet i 500 no trudno :frowning:

Do gier i Internetu zdecydowanie Full HD . :wink:

Znalazłem dwa ciekawe modele. Pierwszy to Samsung S22B300B Full HD 5ms DVI z matrycą TN, drug zaś to LG IPS225V z matrycą IPS. Oba modele mają podobne parametry. Opłaca się dopłacać do tego z matryca IPS? czy lepiej wybrać tańszego konkurenta z matrycą TN?