Pomoc w wyborze netbooka

Witam, rozważam zakup netbooka. Proszę o pomoc w wyborze spośród takich modeli:

Asus EeePC Seashell 1005PE-BLK096S W7S

Asus Eee PC Seashell 1001PX-BLK007X XPH

Asus Eee PC 1001PX-BLK006X XPH

Acer Aspire One D260 W7S

Parametry maja bardzo podobne, jednak może ktoś ma informacje o drobnych niuansach, które mogą być istotne. Komputer ma służyć do pracy na Offisie, przeglądania sieci, muzyki, filmów. Zależy mi na względnej niezawodności, na tym by się nie grzał, by bateria trzymała.

Proszę o rady i opinie, pozdrawiam :slight_smile:

Powiem Ci tak :slight_smile: Odradzam od razu Acera. Asusy są dobre co do modelu najlepszy chyba ten pierwszy ma win 7 trzeba podążać za techniką :D. Acer dlatego ,że słaba obsługa serwisowa w Polsce (od niedawna) i ogólnie trwałość i ich podzespoły pozostawiają wiele do życzenia :wink:

Ja mam Asusa 1001PX tyle, że mój posiada większy dysk, baterię 6 komorową i Windows 7 Starter. Drobne niuanse? Hmm… ogromnym jego plusem jest wzór na obudowie. Bardzo mi się podoba, Nie zostają na nim odciski palców, jest bardzo elegancka. Zdecydowanie lepsza moim zdaniem od tej którą ma podany Arcer. Przy klawiaturze również jest taki wzór (wewnątrz)

Dodatkowym plusem jest matowy ekran i obudowa wokół ekranu, która także jest matowa i dość ciekawie wykonana (widać to na niektórych zdjęciach)

Nie wiem co jeszcze można o nim napisać. Cichy, bardzo poręczny, jak już napisałem bardzo estetyczny.

A może tablet? Np.: http://allegro.pl/lenovo-tablet-s10-3t-n455-1-gb-250gb-w7-gratis-waw-i1398322300.html

Szczerze? Bierz co chcesz. Tak naprawdę to wszystkie mają takie same parametry (różnią się tylko dyskiem). Niuanse? Wybierając netbooka z W7 odrazu kup sobie 2 GB Ramu - W7 przy 1GB ramu działa trochę ślimaczo (oczywiście bez żadnego antiwirusa). Jeżeli chodzi o przeglądanie sieci to może być problem z Flashem, ponieważ na Youtube głównym jest OK, ale jak jest jakiś własny odtwarzacz oparty na Flashu lub Youtube na jakieś stronie pobocznej to zapraszam w większości wypadków /przy 1 GB pamięci/ na pokazy slajdów.

Jeżeli możesz to dołóż np. do takiego Samsunga http://www.ceneo.pl/9063373 lub takiego Asusa -http://www.ceneo.pl/6668410

Największą zaletą tych netbooków jest to, że mają rozdzielczość 1366 x 768 i będą Ci się mieścić więcej elementów (co jest naprawdę przydatne). Dodatkowo Asus ma przekątną 12 cali.

Dodane 10.01.2011 (Pn) 1:10

A jeżeli miałbym wybierać z tych to Acer albo ASUS Eee PC 1001PX-BLK007X, bo działają najdłużej na bateriach

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedź. Zdecyduje się zatem chyba na Asusa 1001 PX. Większość zachwala z Was zachwala go w kontekście Acera (mam zwykłego laptopa Acera i są problemy z przegrzewaniem się). czas zatem na zmiany i zainwestuję w Asusa. Dzięki raz jeszcze za aktywność w temacie, pozdrawiam :slight_smile: