Pomoc w wyborze netbooka

Witam wszystkich jestem nowy na forum.

Mam do was drobne pytanko a mianowicie chce sobie kupic netbooka do kwoty 900zł (Może troche przekrasczac te kwote :D)

Typuje

http://www.ceneo.pl/11042995s NAJLEPSZY z temtych (tak mi sie wydaje) ale…dziwna oferta-mało ofert kupna, dlatego nie jest pewny :slight_smile:

http://www.ceneo.pl/8504684s

http://www.ceneo.pl/10801386s

http://www.ceneo.pl/9197888

Co powiecie o nich? Systemu może nie być, nie zależy mi na nim i tak wgram swojego :wink: Tylko parametry.

Co powiecie o matrycy błszczącej? lepsza jest matowa?

I jeszce pytanko co do Asusa :smiley: Ma Touchapad taki pochropowany :smiley: Czy to nie przeszkadza? :slight_smile:

Mnie też się wydaje, że ten pierwszy najlepszy.

AMD Fusion na pewno ma bez porównania lepsze parametry niż Intel Atom. Poza tym rozdzielczość ekranu 1280x720, netbooki z reguły mają na wysokość 600, a to zbyt mało dla wielu programów, okna dialogowe nie mieszczą się w pionie.

Może mieć krótszy czas działania na baterii niż Intel Atom, trzeba na to zwrócić uwagę. Ale z drugiej strony będzie wydajniejszy. Atom ledwo wyrabia z Windowsem (szczególnie 7 i z antywirusem).

Tak jakoś się przyjęło, że Intel lepszy, choć niesłusznie. Ma w ofercie wydajniejsze i bardziej energooszczędne procesory, ale te są w najdroższych laptopach, modele średniej klasy są zbliżone.

Odpowiem trochę nie na temat, ponieważ wybór ograniczyłeś ceną. Miałem do czynienia z różnymi netbookami - od trzech lat używam HP Mini i uważam, że inne to zabawki. Ten w/g mnie jest bezkonkurencyjny. Matryca koniecznie matowa, innymi nie zawracaj sobie głowy - mając okno za plecami lub źródło oświetlenia nie da się pracować z błyszczącą.

Zapomnij o Acerze, jeśli Ci zdrowie miłe :wink:

Z mojego doświadczenia wynika, że niska cena ich produktów bierze się z maksymalnego - a czasem nawet większego(sic!) - cięcia kosztów w kluczowych elementach.

Oczywiście, to tylko i wyłącznie moje odczucie ; odczucia innych mogą być krańcowo odmienne.

Również szukam netbooka, podaję moje kryteria, a nuż komuś się przyda :smiley:

* 2-dzeniowy procesor

* co najmniej 2GB RAM z możliwością rozbudowy

* dyskretna grafika, preferowany ATI Radeon

* touchpad koniecznie Synaptics (sprawdzę przy zakupie osobiście, bo już raz się naciąłem)

* bateria trzymająca 6-8 godzin przy pracy w Sieci

* co najmniej 12.1" przekątnej ekranu, rozdzielczość WXGA 1366×768, matowa matryca

* HDMI

opcjonalnie:

* ekran dotykowy

* netvertible (w skrócie: odłączalny moduł klawiatury)

* dysk SSD

* USB 3.0, Bluetooth 3.0

każdy z was ma inne zdanie, a ja sam nie wiem. Chyba zrezygnuje z tego pierwszego bo jest ich mało :slight_smile:

A te pozostałe mają procki jednordzeniowe? Jak z rozdziałką 1024x600 Faktycznie programy mają problemy z nią? :slight_smile:

Dlaczego? Przecież podzespoły identyczne jak w Asus EEE PC … (tak mi sie wydaje) ??? A cena podobna

To ciekawe, bo walają się po Biedronkach, wczoraj sam widziałem :smiley:

Tak.

Zastosowano w nich co prawda rozwiązanie o nazwie Hyper-threading, ale lepsze 2 rdzenie w procu niż 1, prawda? :stuck_out_tongue:

Zdarzało mi się trafiać na takie, które nie mieściły się na ekranie.

Żeby nie być gołosłownym: ipla.

Ponieważ to oznacza, że grubo zaoszczędzili na jakości wykonania.

Tyle, że w cenie Acera z C-50 + R6250 dostanie netbooka innego producenta z jedno-rdzeniowym Atomem i grafiką, która jest gorzej niż tragiczna.

Osobiście jestem za AO522 (10.1"):

http://www.x-kom.pl/p/64491-netbook-10- … zarny.html

lub AO722 (11.6"):

http://sklep.reset.com.pl/—o_l_1_33998.html

@iSaltO - nie przesadzasz z wymaganiami wobec netbooka? Netbook to specyficzne narzędzie i nie nadaje się do wszystkiego - jeżeli ma zastąpić notebooka, to użytkownik nie będzie zadowolony. Pracuję w rozdzielczości 1024x600 i nie mam problemu z żadną aplikacją; czasami jest trochę, powtarzam, trochę niewygodnie. Żaden z netbooków nie zbliża się nawet jakością wykonania do HP Mini z jego aluminiową obudową (żadnego skrzypienia!) i niezwykle wygodną klawiaturą. Z jednym się zgodzę: tylko Synaptics :smiley:

To oczywiste.

Nie ukrywam, że jestem tzw. heavy-userem i przedstawiłem moje specyficzne potrzeby 8)

Celem publikacji powyższej listy było stworzenie jakby szablonu, z którego każdy może sobie odjąć, co mu się tylko podoba :smiley:

te co podał freedom mi sie podobają tylko mam do was pytanie. Ile one (te co podał freedom) wytrzymają na baterii?

I tak sie zastanawiam, czy nie wziąć EEE PC, albo Aspire One bo…są o pare złotych tańsze a mi netbook bedzie potrzebny do: Internetu, Skype, Office filmy i Muzyka, nic wiecej i nie wiem czy warto (???) kupować coś z 2rdzeniem, 2GB RAm i 500GB HDD do internetu :slight_smile: Poradźcie, bo naprawde jestem zielony i to co napisałem to tylko przemyslenia.

Przepaść w wydajności, o ile od dwurdzeniowego Atoma C-50 jest ciut mniej wydajny (N550 jest taktowany aż 50% wyżej), o tyle porównanie zintegrowanych grafik nie pozostawiają już złudzeń. Zauważ, że w tej cenie możesz brać albo Acera z C-50 + R6250, Acera z N550/N570 + GMA3150, albo netbooka innego producenta z “jednojajowym” Atomem + GMA3150. Dla mnie wybór jest prosty :wink:

freedom bardzo mi pomogłeś dzięki :slight_smile:

Proszę jak możesz, napisz mi kilka oferty netbooków najlepszych (według Ciebie) do 1000zł byłbym Ci bardzo wdzięczny…

Tu masz test Acera 722 (od 522 różni się tylko wielkością ekranu i większym dyskiem):

http://www.notebookcheck.net/Review-Ace … 413.0.html

Na uczelni sporo osób ma netbooki, w tym jeden kupił zaraz po premierze Toshibe z C-50 i w porównaniu do netbooka z jedno-rdzeniowym Atomem, niebo, a ziemia. Tylko pamiętaj, żeby brać sprzęt z 2GB RAM, bo z tego co wiem, Acer 522 był też z 1GB, co mocno go ograniczało.

Czyli jednym slowem wedlg Ciebie freedom to Acer 722?

Acer Aspire One 522 lub 722. W zależności od wielkości ekranu jaką preferujesz. Ten pierwszy ma 10.1", drugi 11.6". Do 1000zł nic lepszego (jeśli chodzi o parametry) nie znajdziesz, a moim zdaniem szkoda brać jednordzeniowego Atoma, bo jest po prostu wolny. Tak jak wspomniałem, dwurdzeniowy Atom (N550/570) to i tak w tej cenie tylko w Acerze, więc jesteś niejako skazany na tę markę :wink:

Jako, że Radeon 6250 jest dużo wydajniejszy od GMA3150, to wybór powinien być oczywisty.

C-50 + R6250 > N550 + GMA3150

No tutaj masz racje, w ogole to nie ma sie co zastanawiac nad tamtymi :slight_smile:

Brać Acer Aspire One 522 lub 722

Teraz tak. Różnice miedzy 522 a 722 jakie ja wyłapałem to:

522 ma 2 GB RAM a 722 ma 4GB

Dysk twardy :arrow: 522 ma 320GB a 722 ma 500GB

Matryca: 10,1 w 522 i 11,6 w 722

System: 522 ma Linpus Lite for Meegoo (co to w ogole jest? :slight_smile: i tak sformatuje i wgram Win 7 takze bez problemu :D) a 722 ma Win 7 HP

CENA: 522 ok. 1000zł 722 ok. 1400zł

niestety cena dyskwalifikuje 722 a szkoda :frowning: no chyba że znajdzie się 722 za niższą cenę?

Tu masz poniżej 1000zł, z 2GB RAM i bez systemu:

http://sklep.reset.com.pl/—o_l_1_33997.html

W reszcie sklepów jest już co najmniej ~100zł (KLIK) drożej, a z dodatkową pamięcią i systemem, wychodzi tak jak napisałeś.

Z tego co przeczytałem, pojemność baterii w 522 wynosi 4400mAh, a w 722 6000mAh. Czyli ten drugi powinien dodatkowo dłużej trzymać na baterii.

i to by mi pasowało.

Wiesz co człowiek to inna opinia ale chyba sie nie będę zastanawaiał i kupie tego co podałeś. 2 GB RAM mi wystarczą, a zawsze to matryca wieksza i ogolnie wydaje mi się że świetna oferta.

Tylko sie jeszcze zastanawia nad tym prockiem…

a w porownaniu do Atoma 2 rdzeniowego to Bobcat jest wydajniejszy?

Może te przykładowe wykresy zobrazują Ci sytuację:

amd_c50_benchmark.jpg

ati_6250_benchmark.jpg

C-50 od N550 jest tylko ciut mniej wydajny (chociaż Atom jest taktowany aż 50% wyżej), ale za to popatrz na wydajność zintegrowanych grafik. Nie znalazłem w internecie jakiegoś obszerniejszego testu, jakoś portale przemilczają tę półkę cenową. Mnóstwo jest za to artykułów z porównaniem E-350 + Radeon 6310 vs N550 + ION (od Nvidii), ale to już ~1500zł w górę.

P.S. Kostkę RAM można w każdej chwili dokupić, 1 slot zostaje wolny.

no racja… RAMem sie nie martwie, 2 GB spokojnie wystarczy, tylko ten procek… ale chyba sie nie bede zastanawiał, tylko wezmę tego Acera 722 skoro jest w tej cenie, zresztą nic lepszego sie nie znajdzie.

Dzięki freedom, wiele wyjaśniłeś.

jeszcze sie zastanowie.

Bo chyba sam ekran, 11,6’ spokojnie wystarczy do neta? Rozdziałka jak a w nim jest (1280x720) to HD?

EDIT: A jakbym chciał coś z podobnymi paramterami tylko jakimś Atomem porównywalnym z C-50 to co byście polecili?