Pomoc w wyborze nowego telefonu


(Mariann0) #1

Za miesiąc kończy mi się umowa z Orange [chwalmy Pana]. Postanowiłem przejść do Play i wziąć nowy telefon. Mam do wyboru kilka ciekawych, i nie mogę się zdecydować.

> SE Xperia X10 mini pro

  • to mój faworyt, posiada androida, klawiaturę qwerty, aparat 5 Mpix, latarke [wcześniej miałem K550i i wiem że jest to bardzo przydatny gadżet]

  • minusem jest bateria, jednak z tego co się orientuje to w większości nowych telefonów trzyma ona około 2 dni :expressionless: ?? , i nie wiem jak jest z rozmiarem telefonu, jest bardzo mały, po części to plus bo nie chce cegły.

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego telefonu?

Innymi telefony to:

> HTC Wildfire

> SE X8

> Samsung Wave 533 [też ma klaw. qwerty, ale jest w systemie Bada :/]

> Nokia c5-03

> LG P500 Swift Plus


(Tomek 1106) #2

Ja osobiście jakbym wybierał pomiędzy tymi telefonami to bym wybrał LG P500 Swift Plus. Ma lepszy aparat z autofokusem, lepszą, pojemniejszą baterię, większy wyświetlacz, więcej pamięci ROM I RAM( 512), ale ma za to gorszy wyświetlacz tylko 256tys.kol. Ale i tak bym go wybrał bo ma takie same bebechy jak x8 i X10 mini i jest wyposażony w system Android v2.2 (Froyo) i w grudniu 2010 LG zapowiedziało upgrade do Androida 2.3 Gingerbread.( ale nie wiem czy już posiada). SE nie ma wsparcia w ogóle technicznego dla swoich telefonów więc jak bym firmie SE podziękował już na samym początku, od samego początku był Android 1.6 Donut i z łaski tylko dali 2.1 Eclaira i na tym się zapewne skończyło !!

Ale ty sam wybierasz :slight_smile:


(skrzek) #3

Androidy są bardzo pradożerne... niestety :frowning: mam Htc Desire, tam jest bateria 1400mAh (czyli dość duża) i telefon działa max. 40h,a bardzo czesto po 24h wymaga ładowania. poza tym żeby korzystać z dobrodziejstw Androida musisz mieć pakiet internetowy...

Samsung 533 - bada nie jest taka zła (chyba że codziennie chcesz instalować tysiące aplikacji z marketu :wink:, bateria nawet do 5 dni :), niewielkiej rodzielczości ekran :frowning:


(kamil_w) #4

a ja bym nie brał telefonu. Podpisując umowę z Play na abonament bez telefonu płacimy tylko 50% ceny abonamentu co miesiąc. Zdecydowanie opłaca się wziąć taki abonament, a telefon kupić sobie osobno.


(Mariann0) #5

(folusek) #6

zamiast HTC Wildfire bierz LG P500 będziesz bardziej zadowolony :smiley:


(Igor 67) #7

No tak... ta xperia faktycznie robi furorę, Play właśnie wprowadził

jakieś gry dlatego modelu telefonu... ciekawe... czy usługa gier u nich

jest zaliczana jako dodatkowa usługa? Bo jeżeli tak, to też powinni

wprowadzić rabat jak to zrobili w orange i erze


(Sagemv) #8

Ja mam Samsung wave 533, jednak poczekałbym na samsunga wave 533 4g ready, gdyż ten telefon nie posiada NAWET modułu 3G ;-/

System BADA się bardzo szybko rozwija, jednak i tak nie dorównuje Androidowi.

Z telefonów których masz do wyboru wybrał bym se xperia x10mini pro - super telefon Polecam :wink:))