Pomoc w wyborze nowej karty graficznej

Witam

Zamierzam kupić nową kartę graficzną ale nie wiem jaka była by najwydajniejsza i działała z moim zasilaczem.

Reszta sprzętu: Intel Pentium DC E5200, 3GB Ram DDR2, DFI LP DK P35 i do tego jeszcze dysk 250 GB no i nagrywarka, a zasilacz to Corsair CX500.

Cena karty to do 370zł z przesyłką, może być allegro czy inne sklepy internetowe. Z tego co sam szukałem to za tą cenę najlepsze karty to Radeon 4870 lub Geforce 9800GT, tylko że radek potrzebuje zasilania 2x PCI-E 6PIN i tu jest problem bo nie wiem czy mój corsair będzie dobry gdyż ma tylko jedno 6PIN, a geforce jakby nie patrzeć jest trochę gorszy od tego radka.

A karta będzie służyć głównie do gier, nie chodzi mi o max detale ale by przynajmniej jeszcze przez 2-3 lata dało się w coś nowego pograć.

dobrze by było jakbyś dozbierał jeszcze te 50 zł i kupił GTX460. :wink:

http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx- … 27584.html

Gainward, ale jeśli nie myślisz o OC to Gainward również będzie dobrą kartą :wink:

Niestety mam na kartę tylko 370zł i więcej nie mogę wydać.

Więc jeśli ktoś by miał jakieś propozycje to do tej ceny co podałem max.

A i czy warto kupić GF 9800GT?

za 370 zł kup tą:

http://allegro.pl/karta-graficzna-ati-r … 44073.html

o wiele wydajniejsza niż 9800GT :wink:

Za 370zł to nie wiem czy kupisz dobrą kartę graficzną taką co wytrzyma ze 2-3 lata ;]

Może znajdę jakąś. A i jeszcze mam pytanie co do zasilania kart graficznych, niektóre wymagają 2x6PIN a moja zasiłka ma tylko jedno 6PIN. Są jakieś przejściówki do kupienia aby było te 2x6PIN ?

A i jeszcze jedno jako że miałem już 3 karty ATI/AMD i z wszystkimi były problemy ze sterownikami to teraz bym wolał kupić GF i co myślicie o GTS250 albo GTX260 i czy zasilacz to wytrzyma ?

Nie wiem czy dobrze rozumuję :stuck_out_tongue: ale jak masz 1 wejście 6 pin 12V pod kartę to może też być ale musisz zobaczyć na zasilaczu jakie to złącze ma moc jeżeli ma np 52A tak jak w XFX 550W core to śmiało możesz ładować do karty jedną wtyczkę. ( w sumie ten zasilacz posiada tylko 1 linię 12V) :smiley:

Aha ok a według ciebie mój zasilacz starczy dla GTS250 ?

pewnie! Corsarz 500 na luzaku, GTS250 mało prądu biorą, spokojnie starczy. Ten Twój procesor to jest dual core nie? to nie przymierzaj się do GTX-a 260, nie będzie pełnej wydajności, a prądu znacznie więcej bierze.

Dobra dzięki za pomoc wezmę GTS250.

Temat do zamknięcia

Planujesz kupić używkę czy magazynową nówkę?

HD5750 jest bardzo porównywalna z tym, że pobiera ok. 86W a GTS250 pobiera aż ok. 150W. Do tego HD5750 obsługuje DX11, a GTS250 nie. :wink: Ja bym brał zdecydowanie Radeon’a.

Widziałeś DX11 na 5750? To tylko suchy fakt, w rzeczywistości grać się…

…nie da. (:

Proponowałbym tutaj również GeForce’a 450:

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gts- … 01560.html

no GTS450 to również niezła propozycja :wink:

Tylko w odmianie 1GB :slight_smile:

Wybrałem GTSa 250 bo miałem okazje tanio kupić nowego, a Radeona bym nie wziął bo sobie przypomniałem jakie miałem problemy z 3 radkami które miałem, te dopracowane sterowniki i ciągły reset grafiki kończony okienkiem VPU Recover czy jakoś tak.

tylko jest droższa o ok. 80-100 zł 1GB od 512 także trochę spora różnica :wink: