Pomoc w wyborze odpowiedniej karty graficznej

Witam!

Obecnie posiadam kartę graficzną Palit GF8600GTS 512 mb. Problem w tym że nie jestem z niej za bardzo zadowolony bo większość gier mi się przycina, oczywiście można ustawić w opcjach tak żeby się nie zacinało ale większość gier wygląda wtedy bardzo marnie i wtedy wiadomo, że nie zbyt chętnie się w taką grę gra.Bo reszta mojego sprzętu powinna podołać większości nowych gier: Procesor:Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHZ, 2 GB Ramu 800 MHz. Przeglądałęm trochę sklepy internetowe i znalazłem parę ofert:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_ATI/Radeon_serii_4800/Radeon_4850/Radeon_4850_Sapphire_512MB_2xDVI_PCI_E_LiteBOX/pelny,id,57121/

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_serii_9000/GeForce_9800_GT/GeForce_9800_GT_Gigabyte_512MB_TV__2x_DVI_Zalman_PCI_E_/pelny,id,58409/

Proszę o opinie na temat tych kart graficznych lub o jakieś inne propozycje (interesują mnie do 550 zł).

HD 4850 i nic więcej. Najszybsza w swojej klasie cenowej.

j.w. :slight_smile:

Dziękuje za odpowiedz na moje pytanie będę się przymierzał do zakupu HD 4850, ale będę miał jeszcze jedno pytanie odnośnie firmy. Czy ta karta firmy Sapphire była by dobrym wyborem?? Zastanawiałem się jeszcze nad Gigabyte ale z tego co wiem to się mocno grzeją i trzeba wymieniać chłodzenie sam kiedyś musiałem tak robić.Proszę o odpowiedź.

Nie trzeba wymieniać chłodzenia, a te karty różnią się nalepkami. Wyraźnie lepszy jest sapphire toxic.

Podłączam sie do tematu tak troche :stuck_out_tongue:

który byłby lepszy radek ? Asus TOP czy Sapphire Toxic ? chodzi oczywiscie o HD 4850

Sapphire, Glaciator Asusa nigdy nie był szczególnie wybitnym osiągnięciem, podobno jest dość głośny.

W recenzjach kart zawsze wypada na cichego, a u mnie na 2600XT chyba też siedzi Glacier (wygląda prawie identycznie musiał bym mieć zdjęcie bez plastiku na Topach), 2D nie słyszalne w 3D czasami wchodzi na 100% obrotów, ale uciążliwe nie jest.

według mnie najlepiej kupić najtańszego HD4850 (chyba za 430zł można dostać od Gigabyte’a) i zmienić chłodzenie na Arcting Cooling Accelero S1 rev.2 + Acutake 120 i cieszyć się i cisza i niskimi temp. + do tego można zrobić spore OC GPU :wink:

gruchacz , gwarancja też jest ważna mimo wszystko, a dopłata do tego toxica robi się atrakcyjnie mała z dnia na dzień. Ciekawe kiedy wreszcie pojawi się palit na autorskim pcb.

to sapphire ma kiepską gwarancje ? (tak można z tego wywnioskować)

specjalized , jak będziesz coś kręcił (OC) i sam zepsujesz to nie podlega gwarancji.

a inne firmy uwzględniają takie uszkodzenie sprzętu po OC ?

specjalized , OC to Twoja ingerencja w GPU i pamięć i jak coś zepsujesz to tylko Twoja wina i wątpię, żeby jakakolwiek firma uwzględniała w gwarancji podkręcanie.

to też zależy od sklepu i serwisu gdzie sie kupowało procka czy grafike… niektóre serwisy nie są wstanie sprawdzi czy grafika została stopiona przez to że ktoś kozmiczne zegary ustawił na niej… jak jest dobry sklep/serwis to włączą => nie działa => dostajesz nową

Podkręcanie musiałoby być nieumiejętne aby coś popsuć. Co do problemów z gwarancją bardziej chodziło mi o właśnie wymianę referencyjnego chłodzenia.