Pomoc w wyborze pamięci RAM

Witam. Potrzebuję pomocy w wyborze pamięci RAM . Potrzebuję dodatkowo 2 Gb. Teraz mam 2048 Mb 667 MHz DDR2 (chyba DIMM). Chciałbym ją poszerzyć o dodatkowe 2 Gb lub więcej - mam jeszcze jedno wolne gniazdo. Jeżeli by się dało to chciałbym coś lepszego np. powyżej 1000 MHz ale niem wiem czy się da… Mogę dać maksymalnie 200 zł. Dzięki za poradę :smiley:

  1. nie jestem informatykiem

  2. wydaje mi się, że nawet jesli założysz szybszą pamięć, to i tak będzie uzytkowana z taka częstotliwością, jak ta druga, wolniejsza

  3. moim zdaniem złożenie szybszej pamięci nie wpłynie jakoś zauważalnie na szybkość pracy twojego komputera

ok, mam nadzieję że masz rację :slight_smile: a mógłbyś coś polecić coś dobrego , bo ja się jakoś bardzo szczególnie nie znam :slight_smile: najlepiej z allegro

Dodane 15.12.2010 (Śr) 22:31

a jakby dał np ddr 3 (jak się da) to szybciej by komputer chodził ?

Jak masz ddr2 to tylko pasuje ddr2 ,najlepiej o takim samym taktowaniu czyli 667MHz,inne taktowanie nic nie zmieni bo dopasuje się do tego co jest w kompie np.1333Mhz będzie szło na max. 667MHz,bo masz taką szynę pamięci,a tu link http://www.bazarcen.pl/kat3-682.html ,bierz firmy Corsair-niezawodne,bezbłędne.

a jakby tą aktualną pamięć ram zmienił na lepszą np. powyżej 100 mhz i ddr5 to było by widać różnice w działaniu? Opłacało by się to?

Aż mnie przekręca jak to czytam ![-o<

Mówiłem że się nie znam na pamięciach RAM więc nie miej mi za złe że piszę głupoty :smiley:

Ok, dzięki za porady . Czyli na to wychodzi że muszę kupić pamięć ram 2048 mb 667 Mhz i DDR2.

Ale nie muszę kupować pamięci RAM tego samego producenta co moja aktualna ??

Możesz kupić co Ci się podoba-Kingston(dobre),Corsair(najlepsze),Nanya,Elixir,Goodram(bardzo dobre),Kingmax,Geil. =D>